اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن گمیشان استان گلستان 
اجرای پروژه آب‌شیرین‌کن گمیشان استان گلستان 
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گلستان گفت: پروژه آب‌شیرین‌کن گمیشان با سرمایه‌گذاری حدود هشت تا ۱۰ میلیون یورو در زمینی به مساحت ۲۰ هکتار در حومه گمیشان اجرا می‌شود.

به‌گزارش نبض انرژی، “بهزاد هرمزی” در حاشیه بازدید از تاسیسات آب‌شیرین‌کن شرکت مپنا در جزیره قشم که به اتفاق استاندار گلستان و تعدادی از مسئولان استانی انجام شد، گفت: در سفر دوم ریاست جمهوری به گلستان تفاهم‌نامه احداث پروژه آب‌شیرین‌کن گمیشان در استان با هدف تولید ۱۰ هزار متر مکعب آب شیرین و متناسب با ساختار محیط زیست توسط معاون عمرانی استانداری گلستان و مدیرعامل بخش پروژه‌های سرمایه‌گذاری گروه مپنا در حضور رئیس‌جمهور امضا شد، از این رو بازدید مدیران ارشد استانی از تاسیسات آب‌شیرین‌کن شرکت مپنا هم با هدف بررسی فرایند اقدامات این شرکت انجام شده است.
وی در خصوص استفاده از پروژه آب‌شیرین‌کن برای آبرسانی به روستاهای فاقد آب، اظهار کرد: به علت طولانی بودن خطوط انتقال مجتمع‎های آبرسانی، کمبود منابع آبی در برخی مناطق جنوبی استان و بالا بودن هزینه‎های انتقال آب، این شرکت اقدام به مطالعات امکان‎سنجی با هدف استفاده از آب‎های نامتعارف و شور کرده است.
به گفته هرمزی، شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در حال حاضر در پنج نقطه «خواجه‎نفس»، «سیمین‎شهر»، «هوتن» و «کرند» (فجر شش)، «الغدیر» و «شمال مراوه‎تپه» کار مطالعات و امکان سنجی پروژه آب‌شیرین‌کن را انجام داده است.
وی یادآور شد: احداث پروژه آب‌شیرین‌کن گمیشان، در راستای تحقق سیاست‌های کلان سند چشم‌انداز توسعه اقتصادی و اجتماعی و همچنین توسعه زیرساخت‌های استان گلستان انجام خواهد شد.
هرمزی بیان کرد: پروژه آب‌شیرین‌کن گمیشان با سرمایه‌گذاری حدود هشت تا ۱۰ میلیون یورو در زمینی به مساحت تقریبی ۲۰ هکتار در حومه شهرستان گمیشان انجام می‌شود.

  • منبع خبر : وزارت نیرو