هیچ انتقال آبی به ضرر مردم نیست
هیچ انتقال آبی به ضرر مردم نیست
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه "هشتک "نه به انتقال آب" از ناآگاهی است"، گفت: هیچ انتقال آبی که منجر به ضرر به مردم منطقه اصلی شود، کلید نخواهد خورد.

به گزارش نبض انرژی، محمد حاج رسولیها مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با حضور در « نمودار» شبکه چهار سیما، به مقایسه توان سد سازی جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب و قبل از انقلاب پرداخته و گفت: سد سازی برای کشوری مثل ایران به منظور مهار آب های جاری و رساندن آن ها به مصارف مهم و حیاتی ضروری و بسیار با اهمیت است.

وی افزود: سدسازی با تمام معایب و اشکالاتی که ممکن است داشته باشد از جمله تغییرات اکوسیستمی که ممکن است از سد سازی حاصل شود، یکی از ضروریات جوامع بشری است، چرا که رشد جمعیت بشر و ساکنین این کره خاکی و یک‌جا نشینی و ساخت شهرهای بزرگ بدون وجود آب کافی برای مصارف متعدد امکان پذیر نیست.

حاج رسولیها به علل خشکی آب دریاچه ارومیه و دیگر دریاچه ها و تالاب های کشور پرداخته و سد سازی را یکی از کمترین علت های این پدیده معرفی کرد و گفت: مدیریت غلط منابع آبی کشور می تواند یکی از علت های خشکی دریاچه ها باشد؛ مجوز های بیجا برای حفر چاه و … از سایر علل خشکی دریاچه ها و تالاب ها در نقاط مختلف کشور هستند.

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در پاسخ به سوالی در خصوص انتقادات به پروژه‌های انتقال آب حوضه به حوضه گفت: علت نارضایتی ها از انتقال آن عمدتا ناشی از عدم آگاهی است؛ مسئله ای که منجر به ایجاد هشتگ هایی با عنوان “نه به انتقال آب” در شبکه های اجتماعی شده بود و برخی نیز در ماه‌های اخیر به این کمپین ها پیوسته و حمایت خود را از این کمپین ها اعلام کرده بودند که عدم آگاهی، منشاء اصلی این جنجال ها است.

وی افزود: هیچ انتقال آبی که منجر به ضرر به مردم منطقه اصلی شود، کلید نخواهد خورد.

 

 

 

 

  • منبع خبر : تسنیم