ضرورت واگذاری شرکت انتقال گاز به بخش خصوصی
ضرورت واگذاری شرکت انتقال گاز به بخش خصوصی
معاون وزیر نفت در امور گاز گفت: تبدیل تجربیات به فرآیندها و مستند کردن آنها در واگذاری فعالیت‌ها به بخش‌های خصوصی کمک خواهد کرد.

به گزارش نبض انرژی، به نقل از شرکت ملی گاز ایران، حسن منتظر تربتی، عصر روز چهارشنبه (۲۴ بهمن‌ماه) در بازدید از منطقه یک عملیات انتقال گاز گفت: هم‌اکنون توسعه و نوع آرایش شبکه موجود و شیوه عملکرد در منطقه یک عملیات انتقال گاز به‌طور کامل در حال تغییر و عبور خطوط ششم ۴۸ اینچ شلمچه که به خط یکم سراسری و دیگر خطوط عملیاتی این منطقه افزوده شده، سبب توسعه روزافزون و افزایش اهمیت این منطقه شده و نیاز است در شیوه کار و نوع عملکرد نیز بازنگری شود.

وی ضمن قدردانی از فعالیت‌های همه کارکنان منطقه یک عملیات انتقال گاز افزود: همکاری تنگاتنگ منطقه یک و پالایشگاه گازی بیدبلند در این منطقه مشهود است و این فضای همکاری باید تقویت شود بنابراین امیدواریم مشکلاتی که در شهرک میانکوه وجود دارد هر چه زودتر برطرف شود و تصمیم‌گیری‌ها به نتیجه برسد.

معاون وزیر نفت در امور گاز با بیان اینکه فرآیندی که اکنون در شرکت ملی گاز ایران شکل گرفته است این شرکت را به سوی مجموعه‌ای توانمند در همه حوزه‌ها سوق می‌دهد، گفت: با توجه به اینکه در چند سال آینده در بخش‌های گازرسانی بیشتر به سوی بهره‌برداری و نگهداشت حرکت می‌کنیم، رویکرد ما نیز باید به شرکت‌داری تغییر کند از این رو باید توجه ویژه‌ای به شیوه مدیریت نیروهایی که در حال خارج شدن از سازمان هستند و نیز در کنار آن تربیت نیروهای جدید و انتقال تجربیات، داشته باشیم.

منتظرتربتی با اشاره به اینکه تبدیل تجربیات به فرآیندها و مستند کردن آنها به ما در واگذاری فعالیت‌ها به بخش های خصوصی کمک خواهد کرد، ادامه داد: شرکت ملی گاز ایران باید در یک دوره دو ساله همه فرآیندهای بخش‌های قابل برون سپاری در شرکت انتقال گاز را شناسایی و پس از واگذاری، نظارت و کنترل کند و این بخش‌ها، نقاط وظیفه‌ای شرکت انتقال گاز است که در نوع وظایف اصلی این شرکت خللی ایجاد نمی‌کند و بیشتر نیز در بخش بهره‌برداری است.

وی تصریح کرد: امیدواریم در چند سال آ ینده بتوانیم وارد بازار کشورهای همسایه نیازمند خدمات گاز شویم و از تجربه‌ای که در همه بخش‌های شرکت و به‌ویژه شرکت انتقال گاز برای اجرا و بهره‌برداری وجود دارد، در بازارهای جهانی استفاده کنیم.

 

  • منبع خبر : شانا