اجرای طرح توسعه فاز دوم میدان گازی تنگ‌بیجار شهریورماه آغاز می‌شود
اجرای طرح توسعه فاز دوم میدان گازی تنگ‌بیجار شهریورماه آغاز می‌شود
مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از آغاز عملیات اجرایی توسعه فاز دوم میدان گازی تنگ‌بیجار از پایان شهریورماه و در قالب مشارکت پتروشیمی‌ها در صنایع بالادست نفت و گاز خبر داد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» به نقل از گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، عبدالعلی علی‌عسکری در دیدار با حسن بهرام‌نیا، استاندارد ایلام و علی‌اکبر بسطامی، نماینده مردم ایلام، ایوان، هلیلان، چرداول، مهران، ملکشاهی، چوار و سیروان با اشاره به سفرهای متعددی که در زمان تصدی مسئولیت‌های گذشته به غرب کشور داشته است، گفت: به‌خوبی با ظرفیت‌های بالقوه این منطقه آشنا هستم و معتقدم بسیاری از این ظرفیت‌ها متأسفانه بالفعل نشده است.

وی تصریح کرد: این استان ظرفیت‌های قابل توجهی در حوزه نفت و گاز دارد و این را که استاندار این استان از خانواده صنعت نفت است به فال نیک می‌گیرم و امیدوارم با توجه به همت و تأکید دولت برای توسعه صنایع پایین‌دستی پتروشیمی در این منطقه، شاهد تحول در این عرصه باشیم.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس افزود: رفع مشکلات پتروشیمی ایلام و ارغوان گستر را به‌صورت جدی پیگیری می‌کنیم و از سوی دیگر با توجه به تعریف مأموریت ایجاد صنایع پایین‌دستی و تکمیل زنجیره ارزش در پترول، برای حمایت از این صنایع در ایلام آماده‌ایم.

علی‌عسکری ادامه داد: ما به شرط تأمین زمین و امکانات اولیه مورد نیاز از سوی استانداری برای ایجاد پارک فناوری در ایلام آماده‌ایم و از پترول می‌خواهم مکان‌یابی این پروژه را آغاز کند.

وی همچنین با اشاره به تفاهم‌نامه توسعه فاز دوم میدان گازی تنگ‌بیجار بین این گروه و شرکت نفت مناطق مرکزی ایران گفت: با بهره‌برداری از این طرح که از پایان شهریورماه عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، مشکل خوراک پتروشیمی ایلام حل می‌شود و سبب برکات فراوانی برای منطقه خواهد شد.

حسن بهرام‌نیا، استاندار ایلام نیز در این نشست با اشاره به اینکه پتروشیمی ایلام و پتروشیمی ارغوان گستر ایلام دو شرکت تابع گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در این منطقه هستند، گفت: این دو پتروشیمی نقش مهمی در اقتصاد استان ایلام دارند، اما پیشرفت‌های مورد انتظار ما در این دو مجموعه هنوز محقق نشده و مشکلاتی پیش روی آنهاست که امیدواریم با حمایت مالی هلدینگ خلیج فارس، شاهد توسعه و تحقق تولید در ظرفیت اسمی و بهره‌برداری این دو شرکت باشیم.

وی با اشاره به مصوبه هیئت دولت در خصوص صنایع پایین‌دستی در ایلام افزود: با ایجاد پارک پلی‌پروپیلن و پیش‌بینی فعالیت ۹۲ شرکت در آن، برای ۴ هزار نفر شغل ایجاد خواهد شد.

علی‌اکبر بسطامی، نماینده مردم ایلام، ایوان، هلیلان، چرداول، مهران، ملکشاهی، چوار و سیروان نیز در این نشست با اشاره به مشکل بیکاری در استان ایلام گفت: با وجود منابع غنی نفت و گاز، متأسفانه بیکاری و رشد آسیب‌های اجتماعی از دغدغه‌های جدی در استان است و امیدواریم با حمایت گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شاهد کاهش بیکاری و رونق اقتصادی در استان باشیم.

گسترش برنامه‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس همسو با ایفای مسئولیت اجتماعی، کمک به محیط زیست و کاهش آلایندگی مجتمع‌های گروه با اجرای طرح‌های زیست محیطی از دیگر مواردی بود که در این نشست بحث و بررسی شد.