قیمت جهانی نفت امروز
قیمت جهانی نفت امروز
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۳۲ سنت معادل نیم درصد افزایش به ۶۵ دلار و ۳۹ سنت رسید.

به گزارش نبض انرژی، به نقل از رویترز، در حالی که با توجه به کاهش تولید اوپک و قریب الوقوع بودن امضای توافق تجاری میان آمریکا و چین که موجب پایان یافتن جنگ تعرفه ای و رشد احتمالی تقاضا خواهد شد شکاف بین عرضه و تقاضا کاهش یافته است، قیمت نفت امروز با افزایش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 32 سنت معادل نیم درصد افزایش به 65 دلار و 39 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 28 سنت معادل نیم درصد رشد به 56 دلار و 8 سنت رسید.

این افزایش پس از آن رخ می دهد که خبرگزاری های غربی گزارش داده اند آمریکا و چین در حال نهایی کردن یک توافق تجاری و پایان دان به جنگ تجاری حدودا یک ساله خود هستند. در صورت به ثمر نشست این توافق رشد اقتصاد جهانی نیز تقویت خواهد شد و تقاضا برای خرید نفت افزایش خواهد یافت.

روزنامه وال استریت ژورنال دیروز گزارش داد، با توجه به پیشرفت های به دست آمده در مذاکرات دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و شی جینپینگ همتای چینی او ممکن است حدود 27 مارس نشستی را برای امضای توافق تجاری منعقد کنند.

همچنین کاهش تولید اوپک در طی ماه گذشته دیگر عامل رشد قیمت نفت بوده است.

نتایج تحقیق رویترز نشان می دهد که عرضه نفت اوپک در ماه فوریه به پایین ترین رقم در طی 4 سال گذشته رسیده است. عربستان و متحدانش بیش از رقم تعهد شده تولید خود را کاهش داده اند و تولید نفت ونزوئلا نیز به دلیل تحولات این کشور به شکلی اجباری افت کرده است.

بانک بارکیز در یادداشتی نوشت: «میزان صادرات نفت اوپک نسبت به ماه نوامبر بیش از 1.5 میلیون بشکه در روز کاهش داشته است.»

  • منبع خبر : تسنیم