حل مشکل تامین آب ۱۰۰ روستای حوضه آبی کرخه
حل مشکل تامین آب ۱۰۰ روستای حوضه آبی کرخه
مدیرعامل آبفا خوزستان از آغاز آبرسانی به ۷۱ روستای بخش مرکزی شوشتر در قالب طرح محرومیت زدایی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) خبرداد.

به گزارش«نبض انرژی» محمدرضا کرمی نژاد، با اشاره به کلنگ زنی پروژه آبرسانی گرگر در شهرستان شوشتر اظهار کرد: با توجه به عزم دولت سیزدهم برای برطرف کردن مشکلات آب و فاضلاب خوزستان، پروژه آبرسانی به روستاهای شوشتر در قالب طرح محرومیت زدایی قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان آغاز شد.

وی افزود: دهستان های میان آب، میان آب شمالی، مدرس (حاشیه گرگر) و بخشی از دهستان شعیبیه به تعداد ۷۱ روستا در این پروژه آبرسانی می شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان با اشاره به نام روستاها بیان کرد: روستاهای ظهیریه، محامید، هلاله منزل، هلاله کنار، مریره، غانم، درب خزینه، به بید، آبگنجی، سبزی، مهدیه، منحوش، حاج منعم، شلیلی بزرگ، شلیلی کوچک، قل رومزی، حسام آباد، چهارگاوه، نصیر، یباره، غلیم، سوفان علیا، سوفان سفلی، مجریه، سید حسن ۱ و۲، شعبت الطوله، شجرات، شریف، جلیعه، سید دخیل، غافل، حبیب‌آباد، چم فرج ۱ و ۲، خزینه سلامات، هدام ۱ و ۲، مشهدی ۱ و ۲، شقاریج علیا، شقاریج سفلی، سمیده، نقیشات ۱ و ۲، حاج خصاب، ولی آباد، عنایه، خورشید، قلعه خان، عله حاج عبدالعلی، عرب اسد، عرب حسن، تبتی، لنگر ۱ و ۲، آقابگی، مهدی آباد، سه بنه، پرچستان‌ها (شیخ محمد، خلج، آل کلی)، آب‌کاه، چم کنار، پیرگاری، گراب، نورعلی، جیجل، چهاربیشه، پنج میل، چمتر خان، شهرک مختاری و پرزینستان در این پروژه آبرسانی می شوند.

کرمی نژاد تصریح کرد: جمعیت تحت پوشش این طرح بزرگ آبرسانی ۳۲ هزار نفر است که تعداد ۷ هزار و ۸۰۰ خانوار در این پروژه از نعمت آب شرب با کیفیت و پایدار بهره مند خواهند شد.

وی به روند اجرایی پروژه و خط انتقال آن اشاره کرد و گفت: در این پروژه ۱۸۵ کیلومتر خط انتقال در اقطار ۱۱۰ تا ۵۰۰ میلی‌متر و ۳ باب مخزن زمینی با مجموع حجم ۱۵۰۰مترمکعب و ۵۱ باب مخزن هوایی با حجم ۳۰۰۰ متر مکعب اجرا و تاسیس می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان خاطرنشان کرد: تجهیز، تکمیل و توسعه ۳ باب ایستگاه تقویت فشار از دیگر اقدامات انجام شده در روند اجرایی این پروژه است.

مدیر عامل آبفا خوزستان با اشاره به عزم دولت سیزدهم در خوزستان، یکی از خدمات مهم این دولت را پروژه محرومیت زدایی برای آبرسانی به مناطق محروم دانست و گفت: رییس جمهور اولین سفر خود را به خوزستان داشت و اولین بازدید نیز از پروژه های فاضلاب اهواز بود. این نشان از نگاه رییس جمهور به مشکلات آب و فاضلاب در خوزستان و عزم جدی دولت برای خدمت به مردم این استان است.

وی عنوان کرد: با توجه به تنش آبی در کرخه، آبرسانی حدود ۱۰۰ روستا را از محل رودخانه خارج کردیم و با خط انتقال آب غدیر آبرسانی به این روستاها را انجام داده‌ ایم.

کرمی نژاد به آبرسانی به روستاهای خوزستان در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: تا کنون ۱۲۶۰ روستا در دولت سیزدهم در استان خوزستان آبدار و یا آب آن ها پایدار شده است و دیگر پروژه های آبرسانی با سرعت در حال اجرا هستند.

منبع: ایسنا