واحدهای گازی نیروگاه مهتاب کویر خردادماه افتتاح می‌شوند
واحدهای گازی نیروگاه مهتاب کویر خردادماه افتتاح می‌شوند
معاون برق و انرژی وزیر نیرو گفت: دو واحد گازی نیروگاه مهتاب کویر(زرند کرمان) به ظرفیت 324 مگاوات خردادماه امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی»  “همایون حایری” در جریان بازدید از روند ساخت واحدهای نیروگاه مهتاب کویر با اعلام این خبر، افزود: پروژه احداث این نیروگاه در راستای اجرای سیاست‌های صنعت برق کشور با برخورداری از دو واحد گازی و یک واحد بخار به ظرفیت ۴۸۴ مگاوات در دستور کار قرار گرفته است.
وی با اشاره به اینکه عملیات خط انتقال گاز نیروگاه به پایان رسیده و منتظر دریافت مجوزهای لازم برای تزریق گاز به نیروگاه هستیم، ادامه داد: راه‌اندازی این نیروگاه در تامین برق خط سراسری جنوب‌شرقی کشور در سه استان کرمان، هرمزگان و سیستان‌وبلوچستان بسیار ارزشمند است و نقش بسزایی در جبران کسری برق دارد.
معاون برق و انرژی وزیر نیرو با تاکید بر اینکه عملیات پست انتقال موبایل نیز به اتمام رسیده است، گفت: افزایش ظرفیت تولید برق منطقه و تامین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور و کمک به افزایش پایداری شبکه، استفاده از حداکثر توان مهندسی داخل کشور و ارتقای دانش فنی در ساخت نیروگاه‌های حرارتی از جمله اهداف اجرای این پروژه بوده است.
نیروگاه مهتاب کویر در کیلومتر ۲۰ شهر زرند در مجاورت روستای علی آباد استان کرمان در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار در حال احداث است.