نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با چه رویکردی برگزار می‌شود؟
نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با چه رویکردی برگزار می‌شود؟
بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «نفت دانش‌بنیان، تولید ایرانی، صادرات جهانی» در روز‌های ۲۳ الی ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار خواهد شد.

به گزارش خبرنگار «نبض انرژی» هر ساله نمایشگاه بین المللی نفت و گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار و عناوین مختلف در راستای حمایت از حوزه‌ها برگزار می‌شود.

همچنین این نمایشگاه در جهت ارائه آخرین دستاورد‌های فن آوری روز در حوزه صنعت نفت و گاز، گسترش تعامل با سایر کشور‌ها و نیز رقابت با شرکت‌های نفتی مشابه در سطح جهان، کمک به تقویت توان ساخت داخلی از طریق تبادل اطلاعات فنی، آشنایی صنعتگران صنعت نفت، گاز و پتروشیمی نسبت به دستاورد‌های نوین صنعت، عقد قرارداد‌های بازرگانی در زمینه مبادله کالا، خدمات و اطلاعات فنی، توسعه اشتغال در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، حضور تجار و صنعتگران بین المللی از سراسر جهان در نمایشگاه جهت کمک به توسعه صادرات تولیدات داخلی، کمک به ایجاد بازار‌های جدید خارج از کشور جمهوری اسلامی ایران در راستای توسعه بازار‌های هدف، ایجاد انگیزه جهت سرمایه گذاری بخش‌های مختلف خصوصی، تعاونی و دولتی، داخلی و خارجی در صنایع نفت و گاز و ایجاد حس خود باوری و خود اتکایی ملی در نیرو‌های متخصص و مدیران و سرمایه گذاران داخلی جهت انجام مطالعات و تحقیقات در زمینه‌های اکتشاف، استخراج، فراوری و توزیع و صادرات محصولات برگزار می‌شود.

براساس این گزارش بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با شعار «نفت دانش‌بنیان، تولید ایرانی، صادرات جهانی» برگزار خواهد.

چندی پیش پوستر بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی رونمایی شد که در طراحی این پوستر از نماد سرو استفاده شده است. سـرو نماد ایستادگی، آزادگی و سرافرازی، از اصیل‌ترین، قدیمی‌ترین و مهم‌ترین نماد‌های ایرانی است، همچنین از نماد سرو ایرانی (بته جقه) که به لحاظ فرم شبیه قطره نفت است، استفاده شده است.

با توجه به موضوع نفت دانش‌بنیان و فناور نیز از ترکیب سرو با دوایری که سمبل دنیای صنعت نفت (سمبل کشور‌ها و سلول‌های تشکیل‌دهنده نفت) است به مرکزیت ایران (نقشه ایران با خلیج فارس و دریای خزر به رنگ فیروزه‌ای) استفاده شده است.
در این طرح از دایره‌هایی به رنگ فیروزه‌ای به‌عنوان یک رنگ اصیل ایرانی استفاده شده است. در این طرح ایجاد نشانه‌هایی از مجموعه اکتشاف تا پالایش و تولید محصولات صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و حمل و نقل همراه با نیروی انسانی متخصص (خانم و آقا) مشاهده می‌شود.

همچنین در این طرح دوایری با رنگ طوسی (رنگ صنعت) که با ترکیب رنگ فیــروزه‌ای نماد فناوری نوین و های‌تک (فناوری برتر) در عصر جدید صنعتی و اینترنتی است که در واقع نماد دیپلماسی انرژی همراه با صادرات و ورود به بازار‌های جهانی در ارتباط با دیگر کشورهاست با مرزبندی (محدوده دوایر فیروزه‌ای با دوایر طوسی) امنیت عرضه انرژی داخلی و خارجی، مشاهده می‌شود.

بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی روز‌های ۲۳ الی ۲۶ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ از ساعت ۹ تا ۱۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.