افزایش نسبی گازرسانی به نیروگاه‌ها / سهم ۷۹ درصدی بخش خانگی در مصرف گاز
افزایش نسبی گازرسانی به نیروگاه‌ها / سهم ۷۹ درصدی بخش خانگی در مصرف گاز
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته (پنجم بهمن‌ماه) ۷۷۵ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در کشور مصرف شده و با عبور از موج سرما در کشور و کاهش مصرف گاز در بخش خانگی، گازرسانی به نیروگاه‌ها نسبت به روز گذشته، ۲۸ میلیون مترمکعب افزایش یافت.

به گزارش نبض‌انرژی،محمدرضا جولایی، مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز اظهار داشت: مصرف گاز طبیعی در 24 ساعت گذشته در بخش خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده 612 میلیون مترمکعب، صنایع عمده 80 میلیون مترمکعب و نیروگاه‌ها نیز 83 میلیون مترمکعب بوده است.

وی افزود: در 24 ساعت گذشته (پنجم بهمن‌ماه) 775 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در کشور مصرف شده و با عبور از موج سرما در کشور و کاهش مصرف گاز در بخش خانگی، گازرسانی به نیروگاه‌ها نسبت به روز گذشته، 28 میلیون مترمکعب افزایش یافت.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز با بیان اینکه مقدار گاز مصرفی بخش خانگی نسبت به زمان مشابه پارسال بیش از 6 درصد کاهش یافته است، گفت: البته این کاهش مصرف پایدار نیست و گاز تخصیص‌داده‌شده به نیروگاه‌ها نسبت به زمان مشابه پارسال کاهش 14 درصدی و گازرسانی به صنایع عمده کاهش 12 درصدی داشته است.

به گزارش تسنیم، ثبت رکورد بیشترین میزان مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی مربوط به روز دوم بهمن‌ماه است که 692 میلیون مترمکعب گاز در بخش‌های خانگی، تجاری و صنایع غیرعمده به مصرف رسید.