وقت تسویه حساب‌های سیاسی نیست
وقت تسویه حساب‌های سیاسی نیست
اداره کل روابط عمومی وزارت نفت با توجه به برخی اظهارنظرها پیرامون مسائل مرتبط با راهبردهای ملی بازاریابی و فروش نفت ایران در شرایط تحریم برای تنویر افکار عمومی توضیحاتی ارائه داد و تاکید کرد: اکنون وقت تسویه حساب‌های سیاسی نیست.

به گزارش نبض انرژی، در توضیحات اداره کل روابط عمومی وزارت نفت آمده است: وزیر محترم نفت در نشست غیر علنی مجلس شورای اسلامی در روز ۲۷ بهمن‌ماه امسال، ضمن تبیین شرایط رخ داده در حوزه تحریم‌های نفتی؛ راه‌ها و راهبردهای مقابله با تحریم‌ها را در حد امکان توضیح داده است. با این وصف اظهارات برخی نمایندگان محترم در روزهای پس از نشست و ابهام این عزیزان درباره «میزان اراده» وزارت نفت در مقابله با تحریم‌ها جای تعجب بسیار دارد. هر چند بنا به شرایط خاص کشور تشریح روش‌های فروش نفت در دوره تحریم را معقول ندانسته و آن را موجب هوشیاری دشمن و لو رفتن برنامه‌های‌مان می‌دانیم، اما تنها این توضیح را ارائه می‌دهیم که وزارت نفت ماه‌هاست همه کوشش و اهتمام خود را برای عبور کشور از شرایط کنونی به‌کار گرفته و هر پیشنهادی را که برای بهبود بازارهای هدف و فروش نفت دریافت کرده، مورد ارزیابی و پیگیری قرار داده است، این رویکرد درباره پیشنهادهایی که حتی احتمال موفقیت کمی را داشته هم به مورد اجرا گذارده شده و سرانجام در صورت احراز قطعیت صیانت از منافع ملت ایران عملیاتی شده است؛ از این پس هم وزارت نفت همین رویکرد را ادامه خواهد داد.

در روزها و هفته‌های اخیر، اظهارنظرهایی را نیز درباره مقایسه اوضاع کشور در تحریم‌های کنونی و تحریم‌های ابتدای دهه ۹۰ شاهد بودیم که در نوع خود جای تعجب و تأمل دارد، زیرا به رغم ابعاد گسترده‌تر و در عین حال پیچیده‌تر این دوره از تحریم‌ها، وزارت نفت در این دوران نسبت به گذشته اقدام‌ها و عملکرد ضد تحریمی به مراتب موثرتری داشته است.

در شرایط امروز همه باید به کسانی که در خط مقدم نبرد اقتصادی با آمریکا و یاران شرورش در منطقه قرار دارند یاری رسانند نه اینکه وضع کنونی را فرصتی برای تسویه حساب‌های سیاسی قرار دهند، زیرا التهاب‌آفرینی در فضای جامعه با طرح ابهام و اتهام‌های غیر مستند نافی منافع ملت ایران در این شرایط پرمخاطره است.

  • منبع خبر : شانا