تحریم‌های نفتی آمریکا برای سرنگونی دولت ونزوئلا
تحریم‌های نفتی آمریکا برای سرنگونی دولت ونزوئلا
با گذشته پنج هفته از تحریم شرکت نفتی دولتی PDVSA ونزوئلا، معاون رئیس جمهور آمریکا برای تشدید تلاش‌های دولت ترامپ برای تغییر حکومت در کاراکاس، وارد کلمبیا شد.

به گزارش نبض انرژی ، کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد مایک پنس در کلمبیا اعلام خواهد کرد که زمان آن فرارسیده تا نیکولاس مادورو از حکومت کناره‌گیری کند.

دیدار پنس از کلمبیا با دستور مادورو برای بستن مرز ونزوئلا با برزیل و جلوگیری از تحویل کمک‌هایی همزمان شده که به باور وی، اقداماتی برای بی ثبات کردن دولت هستند.

آمریکا و کشورهای متعددی خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور این کشور به رسمیت شناخته‌اند.

وزارت خزانه داری آمریکا ۲۸ ژانویه شرکت PDVSA را هدف تحریم قرار داد و صادرات مواد رقیق کننده به ونزوئلا را ممنوع کرد و خواستار بلوکه شدن حساب‌هایی شد که پول فروش نفت ونزوئلا را دریافت می‌کنند.

پس از آن اول فوریه وزارت خزانه داری آمریکا مبادلات میان شرکت‌های غیرآمریکایی و PDVSA از طریق سیستم مالی آمریکا یا کارگزارهای آمریکایی را پس از ۲۸ آوریل ممنوع اعلام کرد.

بر اساس گزارش پلاتس، انتظار می‌رود تولید نفت ونزوئلا که در ژانویه به ۱.۶ میلیون بشکه در روز بالغ شد به دلیل ممنوع صادرات مواد رقیق کننده از آمریکا، به پایین ۸۰۰ هزار بشکه در روز سقوط کند. الیوت آبرامز، مسئول ویژه امور ونزوئلا در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد پیش بینی می‌شود تولید نفت ونزوئلا به ۵۰۰ هزار بشکه در روز سقوط کند.

  • منبع خبر : ایسنا