قیمت جهانی نفت امروز
قیمت جهانی نفت امروز
قیمت هر بشکه نفت برنت دیروز تا رقم ۶۷ دلار و ۷۳ سنت بالا رفت، اما در پایان معاملات روز با ۵ سنت کاهش به ۶۷ دلار و ۱۲ سنت رسید.

به گزارش نبض انرژی به نقل از رویترز، به دنبال امیدواری به نتیجه مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین قیمت نفت روز جمعه به بالاترین رقم از اواسط ماه فوریه رسید و برای دومین هفته متوالی افزایش داشت، اما رکوردشکنی تولید نفت آمریکا مانع از رشد بیشتر قیمت ها شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دیروز تا رقم 67 دلار و 73 سنت بالا رفت، اما در پایان معاملات روز با 5 سنت کاهش به 67 دلار و 12 سنت رسید. قیمت نفت برنت در این هفته 1.2 درصد رشد داشت.

قیمت نفت خام آمریکا نیز دیروز تا رقم 57 دلار و 81 سنت افزایش داشت که بالاترین رقم سال 2019 بود، اما در پایان معاملات روز با 30 سنت افزایش به 57 دلار و 26 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت رشد هفتگی 3 درصدی را تجربه کرد و به بالاترین رقم پایان روز در سال 2019 دست یافت.

مذاکره کنندگان ارشد آمریکایی و چینی روز جمعه مذاکرات خود برای دست یافتن به یک توافق تجاری را ادامه دادند.

اندی لیپو، رئیس موسسه لیپو اویل در هیوستون گفت: «قیمت نفت و بازار بورس به دلیل احتمال دستیابی آمریکا و چین به یک توافق تجاری شاهد رشد بوده است… به علاوه، به دلیل کاهش تولید های اوپک و متحدانش ما شاهد کاهش عرضه نفت هستیم.»

قیمت هر دو شاخص نفتی امسال و پس از آنکه اوپک و متحدانش شروع به کاهش عرضه نفت کرده اند رو به افزایش گذاشته است. اما افزایش بی سابقه تولید نفت آمریکا بخشی از تلاش های اوپک را خنثی کرده است. تولید نفت آمریکا هفته گذشته برای اولین بار به رکورد 12 میلیون بشکه در روز رسید و میزان ذخایر نفت این کشور برای پنجمین هفته متوالی افزایش داشت.

  • منبع خبر : تسنیم