حاشیه های سفر وزیر نیرو به اهواز
حاشیه های سفر وزیر نیرو به اهواز
سفر روز سه شنبه وزیر نیرو به اهواز برای معارفه مدیر عامل جدید سازمان آب و برق خوزستان حاشیه ساز شد.

به گزارش نبض انرژی، رضا اردکانیان روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه مدیرعامل قدیم و جدید سازمان آب و برق خوزستان در اهواز در پاسخ به انتقاد‌های مطرح شده درباره طرح‌های جدید انتقال آب کارون تلویحا مخالفت خود را اعلام کرد و گفت: بار‌ها در این خصوص اعلام کرده ام و اینجا هم یک بار دیگر به احترام نکات طرح شده می‌گویم که اعتقاد کارشناسی و مدیریتی این است که نه انتقال آب از نقطه‌ای به نقطه دیگر (میان حوضه ای) همه مسایل نقطه مقصد را در عرصه مدیریت منابع آب حل خواهد کرد و نه منتقل نشدن آب، مسایل نقطه مبدا را حل می‌کند؛ بلکه مسایل متعدد و متنوعی وجود دارد که باید در پیوستگی با یکدیگر حل شوند.

این اظهارات وزیر نیرو واکنش عبدالمجید ناصری نژاد نماینده مردم شادگان در مجلس شورای اسلامی را در پی داشت و در حالی که وی در جایگاه ویژه میهمانان نشسته بود وزیر نیرو را با صدای بلند خطاب قرار داد و از وی خواست مواضع خود در این مورد شفاف اعلام کند تا مشخص شود آیا طرح جدیدی برای انتقال آب کارون اجرا می‌شود یا خیر.

همچنین پیش از این در نخسین لحظات آغاز سخنرانی وزیر نیرو دو فعال اجتماعی و عضو خانه کشاورزان خوزستان با حمل دو دست نوشته هنگام سخنرانی وزیر نیرو، به موضوع انتقال آب خوزستان در آینده و یادآوری جانمایی اقلیمی نا مناسب صنعت فولاد اصفهان اعتراض کردند.

این افراد توسط ماموران حراست گیت بوستان محل برگزاری مراسم به بیرون از سالن هدایت شدند. اعتراض این افراد باعث نشد تا اردکانیان صحبت‌های خود را قطع کند.

در پایان این سخنرانی در حالی که وزیر نیرو از جایگاه پایین می‌آمد نیز نماینده کارگران یکی از مجموعه‌های سازمان آب و برق خوزستان با صدای بلند از وزیر نیرو خواست تا به صحبت‌های او مبنی بر اعتراض به انجام خصوصی سازی در بخشی از بدنه سازمان آب و برق خوزستان توجه کند، اما اردکانیان بدون هیچ گونه توجه‌ای در جایگاه مهمانان ویژه نشست و ماموران حراست سازمان آب و برق این فرد را به بیرون از سالن سخنرانی هدایت کردند.

در محافل سیاسی استان خوزستان دلیل انتخاب مدیرعامل جدید سازمان آب و برق استان بازنشستگی محمدرضا شمسایی عنوان می‌شد که در نهایت وی امروز به این اظهارات پاسخ داد و گفت: بیش از چهار سال تا بازنشستگی من باقی مانده که دوست دارم این مدت را خدمت کنم.

در بخش دیگری از این مراسم وقتی نوبت به انجام مراسم تقدیر از مدیرعامل پیشین این سازمان و معارفه فرهاد ایزدجو به عنوان مدیرعامل جدید سازمان آب و برق خوزستان رسید، نمایندگان مردم شهر‌های شادگان، مسجدسلیمان و دشت آزادگان به نشانه اعتراض به مواضع مبهم وزیر نیرو در جایگاه قرار نگرفتند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی چهارم دی ماه در حالیکه رئیس جمهوری برای تقدیم لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ در صحن علنی مجلس حضور یافته بود به اجرای طرح‌های انتقال آب از سرشاخه رودخانه‌های خوزستان اعتراض کردند.

رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه سال آینده در مجلس شورای اسلامی خطاب به اعضای مجمع نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای حل این موضوع در بودجه سال ۹۸ راهکار پیش بینی شده است.

  • منبع خبر : برق نیوز