اویل پرایس: فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت در بودجه یعنی دولت ایران از بهبود رابطه با آمریکا مطمئن است
اویل پرایس: فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت در بودجه یعنی دولت ایران از بهبود رابطه با آمریکا مطمئن است
رئیس جمهور ایران اعلام کرد که ایران در حال آماده سازی برای شروع صادرات نفت خام خود است. این امر حکایت از آن دارد که ایران انتظار دارد روابط بهتری با آمریکا در دولت بعدی داشته باشد.بایدن متعهد شده است که راه بازگشت دیپلماسی و بازگشت به توافق هسته ای را به ایران پیشنهاد دهد.

پایگاه خبری-تحلیلی اویل پرایس در گزارشی اعلام کرد که به نظر می رسد مقامات ایرانی اطمینان دارند که طبق لایحه بودجه این کشور، در سال آینده که از مارس ۲۰۲۱ آغاز می شود، قادر به فروش ۲.۳ میلیون بشکه نفت در روز باشند.

به گزارش نبض‌انرژی،

پایگاه خبری-تحلیلی اویل پرایس در گزارشی اعلام کرد که به نظر می رسد مقامات ایرانی اطمینان دارند که طبق لایحه بودجه این کشور، در سال آینده که از مارس 2021 آغاز می شود، قادر به فروش 2.3 میلیون بشکه نفت در روز باشند.

این لایحه که اخیراً برای بحث و تصویب در پارلمان ایران مطرح شده است، فرض را بر این قرار می دهد که ایران می تواند از فروش 2.3 میلیون بشکه در روز نفت در سال 1400 درآمد کسب کند.

آخرین باری که حجم صادرات نفت ایران به 2.3 میلیون بشکه در روز رسید اوایل بهار سال 2018 بود یعنی قبل از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، این کشور را از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) خارج کند و تحریم های نفتی، حمل و نقل و بانکی را علیه ایران اعمال کند.

علی رغم فشارهای شدید دولت آمریکا و تلاش های آن برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران، این کشور به صادرات نفت خود ادامه داده است.

بر اساس این گزارش، ایران به طور رسمی میزان صادرات یا تولید نفت خود را اعلام نمی کند.

هفته گذشته، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران اعلام کرد که ایران در حال آماده سازی برای شروع صادرات نفت خام خود می باشد که این امر حکایت از آن دارد که ایران انتظار دارد روابط بهتری با آمریکا در دولت بعدی داشته باشد.

بایدن متعهد شده است که راه بازگشت دیپلماسی و بازگشت به توافق هسته ای را به ایران پیشنهاد دهد. اگر ایالات متحده و ایران به مسیر دیپلماسی برگردند، این احتمال وجود دارد که تحریم های سختگیرانه صادرات نفت ایران توسط آمریکا کاهش یابد و این امر به طور بالقوه زمینه را برای بازگشت 2 میلیون بشکه در روز صادرات نفت خام ایران به بازار جهان، فراهم می کند.