آمریکا اروپا را از همکاری هواوی منصرف می‌کند! ایتالیا و آلمان مشغول بررسی همکاری با هواوی برای توسعه ۵G هستند. در همین راستا آمریکا درباره همکاری با این شرکت چینی به کشورهای اروپایی هشدار داده است. یک مقام آمریکایی روز گذشته ادعا کرد شرکت هواوی به دولت چین کمک می کند و شریک سواستفاده از […]

آمریکا اروپا را از همکاری هواوی منصرف می‌کند!

ایتالیا و آلمان مشغول بررسی همکاری با هواوی برای توسعه ۵G هستند. در همین راستا آمریکا درباره همکاری با این شرکت چینی به کشورهای اروپایی هشدار داده است.

یک مقام آمریکایی روز گذشته ادعا کرد شرکت هواوی به دولت چین کمک می کند و شریک سواستفاده از حقوق بشر است.

این اظهار نظر در حالی بیان می شود که دولت آمریکا فشارهای خود را برای ممنوعیت استفاده از تجهیزات ۵G شرکت چینی در این قاره افزایش داده است.

آلمان و ایتالیا مشغول بررسی توسعه نسل پنجم موبایل با همکاری هواوی هستند. در همین راستا کیت کراچ معاون وزیر امورخارجه آمریکا در امور اقتصادی در نخستین تور اروپایی خود از ماه مارس تاکنون به این دو کشور هشدار داد.

به گفته کراش دولت های اروپایی برای همکاری در توسعه نسل پنجم اینترنت همراه، یکی از شرکت های نوکیا یا اریکسون را انتخاب کنند.

او دریک سخنرانی گفت: هواوی بازوی نظارتی حزب کمونیست چین است.

این در حالی است که هواوی در دفعات مختلف اتهامات آمریکا درباره استفاده از تجهیزات ۵G این شرکت چینی برای جاسوسی را رد کرده است.

همچنین به گفته کراش دخالت هواوی در شبکه ۵G موبایل اروپا اتحاد ناتو را به خطر می اندازد .

منبع: رویترز