ژاپن هم واردات نفت از ایران را آغاز کرد
ژاپن هم واردات نفت از ایران را آغاز کرد
رئیس کل بانک مرکزی گفت: بعد از کشورهای چین، کره جنوبی، هند و ترکیه امروز ژاپن نیز عملیات واردات نفت از ایران را آغاز کرد.

به گزارش نبض انرژی،عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در یادداشت اینستاگرامی اعلام کرد: بعد از کشورهای چین، کره‌جنوبی، هند و ترکیه امروز ژاپن عملیات واردات نفت از ایران را آغاز کرد.

به تدریج درآمدهای جدید نفتی در کنار ده‌ها میلیارد دلار منابع فعال بانک مرکزی در نزد بانک‌های خارجی که پشتیبان قوی و مطمئن کشورمان است، به چرخه تجاری وارد می‌شود. صادرات غیرنفتی کشورمان نیز با تفاهماتی که صادرکنندگان با همکاران من می‌کنند به تدریج در خدمت واردات کشورمان قرار می‌گیرد.

قبلاً خدمت مردم عزیزمان عرض کرده بودم در داخل کشور نیز ذخایر بسیار مطلوب ارز به صورت اسکناس در حدی است که نیازهای واقعی مردم را به طور کامل تأمین می‌کند، البته عوامل مختلفی در داخل و خارج مأیوس از تأثیرگذاری بر عرضه و تقاضا تلاش می‌کنند با ایجاد جو روانی و دادن پالس‌های منفی بازار را از نظر روانی تحت تأثیر قرار بدهند.

نکته جالب در مورد این روزهای بازار ارز، کم رمق بودن تقاضا در صرافی‌ها و نرخ‌سازی دلالان در فضای مجازی است. بانک مرکزی این روزها جور سمت تقاضا را هم می‌کشد!