کشورهای تولیدکننده تراریخته جزء مصرف‌کنندگان این محصولات نیستند
کشورهای تولیدکننده تراریخته جزء مصرف‌کنندگان این محصولات نیستند
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه چرا کشورهای تولید‌کننده تراریخته جز مصرف‌کننده‌ها نیستند، گفت: نیازی به واردات برنج تراریخته به کشور نداریم زیرا با نگاه مدیریتی به تولید، استان‌های گیلان و مازندران ما را در تولید برنج به خودکفایی می رسانند.

به گزارش نبض انرژی،محمدصادق حسنی جوریابی درباره وضعیت تولید محصولات تراریخته در کشور اظهار کرد: سؤال اساسی بنده از طرفدران تولید محصولات تراریخته این است که چرا کشورهای تولیدکننده محصولات تراریخته جزء مصرف‌کننده‌ها نیستند بنابراین این مسئله در مصرف محصولات تراریخته برای حفظ و پاسداری از سلامت تغدیه جای سؤال دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شرایط تولید محصولات کشاورزی در کشور و پاسداری از سلامت مردم به هیچ وجه واردات و تولید محصولات تراریخته در کشور نباید عملیاتی شود و نکته اساسی دیگر این است که ما در تولید محصولات کشاورزی در شرایطی بسیار مناسبی هستیم بنابراین نباید به سادگی تن به واردات محصولات کشاورزی از جمله تراریخته بدهیم.

همسو نبودن واردات برنج و گندم با ساختارهای اقتصاد کشاورزی

حسنی جوریابی به خانه ملت گفت: واردات برنج و گندم به هیچ وجه با ساختارهای اقتصاد کشاورزی همسو نیست، چه برسد به اینکه بخواهیم محصولات تراریخته را وارد عرصه تولید کنیم که می‌تواند سلامت جامعه را به زیر سؤال ببرند زیرا واردات به هیچ وجه ممکن با توجه به قابلیت‌های تولید برنج در استان گیلان و مازندران به صلاح نیست.

وی با بیان اینکه با کوچکترین نگاه مدیریتی به خودکفایی در تولید برنج می‌رسیم، تصریح کرد: تولیدات داخلی کفاف سرانه مصرف برنج در کشور را می‌دهد بنابراین به جای بحث بر روی ورود برنج‌های تراریخته باید از تولید‌کننده داخلی حمایت کرد تا علاوه بر بهبود فضای کسب و کار، بتوان سرانه سلامت جامعه را افزایش داد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان اینکه چرا کشورهای تولید‌کننده تراریخته جز مصرف‌کننده‌ها در چرخه مصرف نیستند، یادآور شد: نیازی به واردات برنج تراریخته به کشور نیست زیرا با نگاه مدیریتی به تولید، استان‌های گیلان و مازندران، ما را در تولید برنج به خودکفایی می‌رسانند.