مصرف کم سابقه برق در سومین ماه بهار
مصرف کم سابقه برق در سومین ماه بهار
میزان مصرف برق کشور به رقم ۵۳ هزار و ۵۰۲مگاوات رسید که این میزان مصرف در سومین ماه فصل بهار کم سابقه است.
میزان مصرف برق کشور به رقم ۵۳ هزار و ۵۰۲مگاوات رسید که این میزان مصرف در سومین ماه فصل بهار کم سابقه است.
به گزارش نبض انرژی، مصرف روزانه برق کشور روز گذشته و براساس تازه ترین گزارش شرکت مدیریت شبکه برق درحالی امسال و در سومین ماه فصل بهار به شدت افزایش یافته که پارسال و در همین بازه زمانی میزان مصرف ۴۲ هزار و ۱۸۵ مگاوات بود.
تفاوت مصرف برق در روز دهم خرداد ماه امسال با مدت مشابه پارسال به یازده هزار و ۳۱۷ مگاوات رسید.
همزمان با تداوم افزایش دمای هوا در نقاط مختلف کشور، پیک مصرف برق نیز روند صعودی کم سابقه‌ای به خود گرفته است.
سخنگوی صنعت برق روز گذشته گفت: میانگین دمای هوا یک درجه سلسیوس افزایش یافته و همین امر باعث بالا رفتن استفاده از وسایل سرمایشی و روند صعودی مصرف برق شده است.
« مصطفی رجبی مشهدی» با بیان اینکه روند افزایشی موج گرما در هفته جاری ادامه خواهد داشت، افزود: هر یک درجه افزایش دمای هوا حدود یک هزار و  ۳۵۰ مگاوات تا یک هزار و ۵۰۰ مگاوات را به مصرف برق کشور اضافه می کند که با این پیش بینی میزان مصرف برق کشور در هفته جاری به ۵۲ تا ۵۳ هزار مگاوات خواهد رساند که رقم کم سابقه‌ای است.
میزان مصرف برق در بخش صنایع نیز روز گذشته به رقم چهار هزار و ۲۹۳ مگاوات رسید که میزان مصرف در این بخش دیروز نسبت به روز ماقبل آن که چهار هزار و ۸۹۸ مگاوات بود، کاهش یافت؛ به این ترتیب نشان داد که مصرف برق در بخش خانگی و اداری به دلیل استفاده بیشتر از وسایل سرمایشی روندی افزایشی یافته و گوی سبقت از بخش صنعت را ربوده است.
افزایش مصرف در بخش خانگی در حالی رخ داده که پیشتر پیش بینی شد بود فعالیت های اقتصادی و صنعتی که به دلیل گسترش بیماری کرونا متوقف شده بود سرعت گیرد.
ذخیره نیروگاه ها روز گذشته به کمترین میزان خود ۵۵۲ مگاوات رسید و همچنین تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری برق نیز ۲۱۲ مگاوات بود.
منبع: ایرنا