آمبولانس برقی در ژاپن به کمک محیط زیست آمد
آمبولانس برقی در ژاپن به کمک محیط زیست آمد
سازمان آتش نشانی توکیو اولین آمبولانس برقی را به ناوگان خود اضافه می‌کند.
سازمان آتش نشانی توکیو اولین آمبولانس برقی را به ناوگان خود اضافه می‌کند.
به گزارش نبض انژی ، یکی از پایگاه‌های آتش نشانی توکیو در همکاری با شرکت خودروسازی نیسان، یک آمبولانس الکتریکی به ناوگان خودرو‌های خود اضافه کرده است. فناوری برقی کردن این آمبولانس روی خودروی ون NV۴۰۰ نیسان اعمال شده است، خودرویی که هم اکنون در اروپا در حال فروش است.
این کار به عنوان بخشی از ابتکار عمل شهرداری توکیو موسوم به “توکیو بدون آلاینده” (Zero Emission Tokyo) انجام شده است.
این آمبولانس برقی می‌تواند هفت خدمه و مسافر را در خود جای دهد و مجهز به یک برانکار برقی نیز هست. این وسیله نقلیه دارای دو بسته باتری لیتیوم-یون با ظرفیت کلی ۳۳ کیلو وات ساعت است.
همچنین یک باتری ۸ کیلو وات ساعتی دیگر برای تامین انرژی تجهیزات الکتریکی و سیستم تهویه هوای آمبولانس تعبیه شده است. این آمبولانس همچنین می‌تواند در صورت بروز خاموشی یا فجایع طبیعی به عنوان منبعی برای شارژ موبایل‌ها خدمت کند.
هنوز هیچ اطلاعاتی درباره مقدار مسیری که این آمبولانس با هر بار شارژ کامل می‌تواند طی کند یا مشخصات عملکردی دیگر منتشر نشده است، اما گفته می‌شود موتور ۳.۵ تنی این آمبولانس الکتریکی دارای قدرت ۵۵ کیلو وات و گشتاور ۲۲۰ نیوتون متر است.
سازمان آتش نشانی توکیو اولین سازمانی نیست که وسایل نقلیه تمام الکتریکی مدرن را به ناوگان خود اضافه می‌کند. اوایل سال جاری سازمان آتش نشانی “یوجین اسپرینگفیلد” با استفاده از یک سه چرخه برقی یک برنامه آزمایشی را آغاز کرد و شهر لینز در اتریش نیز اجرای چنین برنامه‌ای را در سر دارد، اما طبق گزارش‌ها، ژاپن اولین کشوری است که این مورد را عملیاتی می‌کند.
منبع: برق نیوز