• نبض انرژی:آغاز اقدامات پیشگیرانه سیلاب احتمالی/ چه مناطقی از کشور درگیر سیلاب خواهند شد؟ 06 آذر 1399

    نبض انرژی:آغاز اقدامات پیشگیرانه سیلاب احتمالی/ چه مناطقی از کشور درگیر سیلاب خواهند شد؟

    مدیرکل دفتر مدیریت بحران و پدافندغیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران خاطرنشان کرد: مردم هشدارهای سیلابی بودن رودخانه ها در جنوب، جنوب غرب، غرب و شمال غرب کشور را در روزهای آینده جدی بگیرند و به هیچ وجه در نزدیکی رودخانه ها اطراق نکنند، طبیعی است که در بارشهای سیل آسا افزایش سطح رودخانه ها را خواهیم داشت و مردم در چنین شرایطی از نزدیک شدن به رودخانه ها خودداری کنند تا جریان سیلابی رودخانه بدون بروز خسارت، تخلیه شود.

/اختصاصی نبض انرژی/رفع «مناقشات آبی» در سایه «فناوریهای نوین و آتی نگری» 04 آذر 1399
اقبال شاکری، عضو کمیسیون عمران در گفتگو با نبض انرژی:

/اختصاصی نبض انرژی/رفع «مناقشات آبی» در سایه «فناوریهای نوین و آتی نگری»

«کم آبی» بحرانی به شمار می آید که در آینده ای نزدیک عامل اصلی مناقشات داخلی کشورها و همچنین دلیل مناقشات بین المللی خواهد بود.

شکایت علیه شرکت مدیریت منابع آب ایران 44 ساله شد 04 آذر 1399

شکایت علیه شرکت مدیریت منابع آب ایران 44 ساله شد

بر اساس اطلاعات مندرج در صورت مالی شرکت مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران، موضوع دعوی شرکت کنستروکسیون بر ضد یکی از شرکت‌ سهامی آب وبرق خوزستان تحت پرونده بایگانی به شماره 980136 در شعبه 39 دادگاه عمومی مجتمع قضایی شهید صدر تهران در جریان رسیدگی قرار گرفته لیکن تاکنون نتیجه‌ای در این زمینه حاصل نگردیده است.

03 آذر 1399

نبض انرژی:هواشناسی: زمستان بسیار سختی در راه است

به گزارش نبض‌انرژی، روزنامه جام جم نوشت: «در یکی از روزهای واپسین آبان، آسمان تهران گرفته بود و یک‌جور سفیدی خاص داشت. از او که پرسیدیم هوای تهران بالاخره امروز ابر است یا آلوده، گفت هر دو. هوا آلوده بود چون رسم روزهای پاییز همین بود و کلی منوکسیدکربن و گازهای متان و اتان در […]

امکان کسب سهم قابل توجه از بازار صنعت آب و برق همسایگان 02 آذر 1399

امکان کسب سهم قابل توجه از بازار صنعت آب و برق همسایگان

رضا اردکانیان خاطرنشان ساخت:ایران قصد دارد و شایستگی آن را نیز دارد که به‌عنوان هاب انرژی منطقه عمل کند و توضیح داد: جمهوری اسلامی سرمایه گذاران داخلی و خارجی را دعوت می‌کند تا در ایران سرمایه گذاری کنند.

داخلی‌سازی تجهیزات عمق‌سنجی رسوب‌گذاری سدها در کشور 02 آذر 1399

داخلی‌سازی تجهیزات عمق‌سنجی رسوب‌گذاری سدها در کشور

کاویانپور گفت: توسعه این شناور از اواسط سال ۱۳۹۷ با همکاری یک شرکت دانش‌بنیان با تخصص در بخش نقشه‌برداری و هیدروگرافی در دستور کار قرار گرفته و پس از حدود یکسال و نیم تلاش، در نهایت در اواخر بهار سال ۱۳۹۹ به اتمام رسید و هم اکنون این فناوری بومی قادر است پاسخگوی نیازهای بخش آب وزارت نیرو در موضوع به‌روزرسانی سریع و کم‌هزینه وضعیت بسیمتری مخازن سدهای کشور باشد.

افزایش ۲۵ برابری ظرفیت نیروی بادی فراساحلی اروپا تا ۳۰ سال آینده 02 آذر 1399

افزایش ۲۵ برابری ظرفیت نیروی بادی فراساحلی اروپا تا ۳۰ سال آینده

بر اساس گزارش شبکه CNBC، نهاد صنعتی "ویند یوروپ" از این استراتژی جدید استقبال کرد اما خاطرنشان کرد که افزایش ۲۵ برابری ظرفیت بادی فراساحلی مستلزم سرمایه گذاری عظیم در زیرساخت است.

صرف نصف بودجه کشور برای انتقال آب به فلات مرکزی 30 آبان 1399
 نیم قرن عقبگرد با توسعه شهرها بر مبنای آب؛

صرف نصف بودجه کشور برای انتقال آب به فلات مرکزی

کسانی که پروژه‌های انتقال آب را تایید می‌کنند، نگاه‌شان سطحی است، تصور می‌کنند که به امنیت آب و غذا کمک می‌کنند اما از نظر علمی در واقع کمک نیست، شرایط نگران‌کننده‌ای را بر کشور حاکم می‌کنند.

مروری بر اَبَرطرح هایی که در روزهای تحریم و کرونا افتتاح شدند 30 آبان 1399

مروری بر اَبَرطرح هایی که در روزهای تحریم و کرونا افتتاح شدند

این طرحها تنها بخشی از صدها طرحی است که دولت در سال پایانی خود اجرایی به به مرحله بهره برداری رسانده است آن هم در شرایطی که دولت در شدیدترین تنگناهای بودجه ای ناشی از تحریم و کرونا مواجه بوده است و دولت آمریکا کارزار فشار حداکثری را در سال آخر گسترده تر کرده است. با این وجود دولت با تکیه بر ظرفیتها و قابلیتهایی که در چهار دهه اخیر در کشور ایجاد شده است توانسته این طرحها را برای دولتهای بعد و آیندگان به یادگار بگذارد.

آب سد کرج جیره بندی شد 29 آبان 1399
برداشت آب از سدهای تهران جیره بندی شد؛

آب سد کرج جیره بندی شد

مدیر بهره برداری و نگهداری سازه‌های برق آبی و آبی شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به تأمین آب شرب شهر تهران و کرج به صورت روزانه از سدهای تهران گفت: برای تأمین آب شرب شهر تهران و کرج روزانه ۸/۵ مترمکعب بر ثانیه آب از سد کرج، ۹/۷ مترمکعب بر ثانیه از سد لتیان، ۷ مترمکعب بر ثانیه از سد لار، ۴/۵ متر مکعب بر ثانیه از سد طالقان و ۲/۵ مترمکعب بر ثانیه نیز از سد ماملو آب برداشت می‌شود.