• کاهش ۵۰ درصدی واردات پتروشیمی با افزایش تولید پروپیلن 20 بهمن 1399

    کاهش ۵۰ درصدی واردات پتروشیمی با افزایش تولید پروپیلن

    مدیر سرمایه‌گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به صدور مجوز ساخت پنج طرح پتروشیمی در قشم، اعلام‌کرد: افزایش تولید «پروپیلن» واردات سالیانه ۲ میلیارد دلاری محصولات پتروشیمی ایران را به نصف کاهش می‌دهد.

انجم شعاع: وزارت نیرو گام‌های بزرگی در زمینه خدمت رسانی برداشته است 04 بهمن 1399

انجم شعاع: وزارت نیرو گام‌های بزرگی در زمینه خدمت رسانی برداشته است

رئیس شورای فرهنگی وزارت نیرو گفت: در سال پایانی دولت نه تنها فعالیت وزارت نیرو شکل نزولی پیدا نکرده، بلکه این وزارتخانه تلاش کرده با قدرت و قوت خدمات خود را به بهترین نحو ممکن به مردم ارائه دهد.

ضارب مامور برق جیرفت دستگیر شد 01 بهمن 1399

ضارب مامور برق جیرفت دستگیر شد

فرمانده انتظامی جیرفت گفت: در پی ضرب و شتم مامور اداره برق هنگام انجام وظیفه در یکی از روستا‌های حومه شهر، ماموران پلیس با حضور به موقع، کمتر از ۲ ساعت ضارب رادر مخفیگاهش دستگیر و برای سیر مراحل قانونی به مقر پلیس منتقل کردند.

همه چیز درباره استفاده از مازوت در ایران 22 دی 1399

همه چیز درباره استفاده از مازوت در ایران

به گفته کارشناسان، با تمام مزایا و معایب نفت کوره یا همان مازوت، به نظر می رسد که موضوع آلودگی این روزهای تهران و کلان شهرها ارتباط چندانی با استفاده از این فرآورده نفتی در نیروگاه ها ندارد؛ چراکه در هیچ کدام از نیروگاه های کلان شهر ها از مازوت استفاده نمی شود و شاید بهتر است مسوولان با یک هم افزایی و اتحاد به دنبال ریشه مشکل و حل رفع غبار سیاهی از آسمان کلان شهرها باشند.

مصاحبه جالب و خواندنی استاد ممتاز کشور 19 دی 1399

مصاحبه جالب و خواندنی استاد ممتاز کشور

خیال خام رسیدن به دروازه تمدن بزرگ با دلارهای نفتی/ چرا خام‌فروشی نفت مانع پیشرفت کشور است؟

تاثیرات آشوب های آمریکا بر بازار نفت چیست؟ 18 دی 1399

تاثیرات آشوب های آمریکا بر بازار نفت چیست؟

وی با بیان اینکه اتفاقات شب گذشته آمریکا تاثیراتی را بر بازار نفت خواهد گذاشت اما نمی توان این تغییرات را پیش بینی کرد، طی یک سال اخیر شاهد شیب تند تغییرات نبودیم به همین دلیل نمی توان پیش بینی کرد که یک اتفاق خاض و فوق العاده ای محقق شود.

سیاه‌ترین سال برای طلای سیاه 14 دی 1399

سیاه‌ترین سال برای طلای سیاه

بر اساس گزارش رویترز، آمار رفینیتیو آیکان نشان داد شاخص نوسان ETF نفت خام Cboe در آوریل به رکورد ۵۱۷.۱۹ واحد صعود کرد. این شاخص از آن زمان به حدود ۴۰ واحد کاهش یافته اما همچنان حدود ۶۰ درصد بالاتر از مدت مشابه سال ۲۰۱۹ است.

تکمیل خط لوله نورد استریم- ۲ در آب‌های آلمان 13 دی 1399

تکمیل خط لوله نورد استریم- ۲ در آب‌های آلمان

با وجود اینکه کنسرسیوم ساخت این خط لوله (به رهبری گازپروم روسیه و با شرکای غربی آن) بیش از ۹۰ درصد ساخت این پروژه را به اتمام رسانده است، هنوز بیش از ۱۰۰ کیلومتر دیگر از لوله‌گذاری این خط لوله باقی‌ مانده است.

ناگفته‌هایی از دلایل سقوط سهام پالایش یکم 08 دی 1399

ناگفته‌هایی از دلایل سقوط سهام پالایش یکم

آن هم در شرایطی که برای سال 1400 دولت در لایحه بودجه آورده است که 90 هزار میلیارد تومان از محل عرضه سهام تامین مالی خواهد داشت، سهامی که مشخص نیست آیا قرار است به شیوه پالایش یکم عرضه شود؟ روشی که نتیجه اش به طور قطع متضرر شدن سرمایه گذاران، البته اگر اعتمادی به این کونه عرضه ها باشد خواهد بود، ضمن اینکه دولت را از این امکان که بتواند کسری بودجه خود را با این روش جبران کند هم بی نصیب خواهد گذاشت.

بحران همزمان «برق» و «گاز» در راه است؟/ هشدار به مسئولان درباره یک خطر قریب‌الوقوع/ ایران رکورددار “شدت انرژی” به‌برکت غفلت دولت 03 دی 1399

بحران همزمان «برق» و «گاز» در راه است؟/ هشدار به مسئولان درباره یک خطر قریب‌الوقوع/ ایران رکورددار “شدت انرژی” به‌برکت غفلت دولت

شدت بالای مصرف انرژی در ایران فقط محدود به گاز نیست، بلکه علاوه بر گاز، در آب، برق، بنزین و دیگر حامل‌های انرژی نیز پرمصرف هستیم و دولت‌ها نیز اغلب به‌جای اصلاح روند اقتصاد کشور و حل ریشه‌ای موضوع تورم، با نوعی باج‌دادن به مردم از جیب خود مردم، انرژی ارزان را در بخش خانگی و تولیدی عرضه کرده است و چرخ معیوب اقتصاد جاری کشور با انرژی یارانه‌ای و ارزان در شرایطی که هیچ عزمی برای اصلاح ساختارها نیست، همچنان لنگان لنگان می‌چرخد و هر روز با افزایش افسارگسیخته میزان مصرف انرژی اولیه در بخش غیرمولد کشور، به روز بحرانی عدم پاسخگویی تولید به مصرف داخلی و تبدیل ایران به واردکننده انرژی اولیه نزدیک و نزدیک‌تر می‌شویم.