• «وزارت نیرو» بزرگترین رقیب بخش خصوصی در کشور است 07 مهر 1399

    حسن مرادی کارشناس حوزه انرژی در گفتگوی اختصاصی با نبض انرژی:
    «وزارت نیرو» بزرگترین رقیب بخش خصوصی در کشور است

    کارشناس انرژی:در شرایط کنونی که تحریم کشور را تحت فشار قرار داده است بخش خصوصی آب و برق می تواند ، در صادرات خدمات آب و برق و انرژی موثر باشد، ولی این اعتماد به بخش خصوصی در دولت نهادینه نشده است. وی ظرفیت کشورهای همسایه در حال حاضر را بهترین فرصت برای روند توسعه صادرات آب، برق و انرژی های نو ذکر کرد.

نبض انرژی : انتقال آب بین استانی کاملا خطا است 06 مهر 1399

نبض انرژی : انتقال آب بین استانی کاملا خطا است

انتقال آب بین استانی موضوع جدیدی نیست و مدت‌ها است که سخن از انتقال آب از دریای خزر به استان سمنان و از شهرها و استان‌های مختلف به استان‌ها و شهرهای دیگر کشور به گوش می‌رسد. طرح‌هایی که همواره با واکنش‌های زیادی از سوی مسئولان، کارشناسان، فعالان محیط زیست و مردم محلی روبرو می‌شود. یک فعال محیط‌زیست می‌گوید: انتقال آب از هر استان کشور به استانی دیگر خطا است.

غبارزدایی پرونده تشکیل «وزارت انرژی» در مجلس یازدهم 06 مهر 1399
// اختصاصی نبض انرژی //

غبارزدایی پرونده تشکیل «وزارت انرژی» در مجلس یازدهم

زمزمه تشکیل وزارت انرژی، آوایی دلنواز برای دلسوختگان شنیدن ضرباهنگ تند رشد اقتصادی از مسیر «انرژی» در کشور است که امید به تصویب و اجرای آن در مجلس یازدهم دارند .

دولت و مجلس در حوزه انرژی های پاک کم کاری دارند 05 مهر 1399
محمد درویش در گفتگو با نبض انرژی:

دولت و مجلس در حوزه انرژی های پاک کم کاری دارند

دولت حتی اقدامات قانونی که نمایندگان مجلس برایش در نظر گرفتند، انجام نمی دهد. نمایندگان هم به آن چیزهایی که خودشان تصویب کردند در واقع باور جدی ندارند و پیگیری نمی کنند.درویش ضمن تاکید به کم کاری دولت در این حوزه گفت: استفاده مدیریت نشده از انرژی ها موجود در حوزه های مذکور، با وجود پشتیبانی های قانونی مناسب، باعث شده تا هدررفت انرژی بسیاری را در کشور شاهد باشیم.

«کرونای عزیزِ» انرژی های تجدیدپذیر! 05 مهر 1399

«کرونای عزیزِ» انرژی های تجدیدپذیر!

همزمان با شیوع کرونا در سطح جهان، بسیاری از کشورهای جهان به دلیل نوسانات قیمت نفت، به استفاده از «انرژی های نو» روی آوردند و رونق خوب انرژی های تجدیدپذیر را در آستانه یکسالگی «کرونا» شاهد بودیم.

خبر خوش اردکانیان از سرمایه گذاری کلان در صنعت آب و برق کشور 05 مهر 1399
سالی ۴۰ هزار میلیارد تومان در بخش برق سرمایه گذاری شده

خبر خوش اردکانیان از سرمایه گذاری کلان در صنعت آب و برق کشور

وزیر نیرو از سرمایه گذاری سالانه ۴۰ هزار میلیارد تومانی در بخش برق ایران خبر داد و گفت: در بخش آب نیز ما تلاش می‌کنیم سالانه به میزان چندهزار میلیارد تومان از طرق مختلف تحت عنوان تنوع بخشی به منابع مالی جذب کنیم.

تولید خودرور برقی با انرژی پاک کلید خورد 05 مهر 1399
توقف خرید و فروش خودروهای بنزینی در یک ایالت آمریکا تا ۲۰۳۵

تولید خودرور برقی با انرژی پاک کلید خورد

کالیفرنیا بزرگترین بازار خودرو در آمریکا و بزرگترین بازار خودرو های برقی در این کشور است. فروش خودرو در این ایالت هم مانند سایر بازارهای خودرو در سال جاری میلادی به خاطر محدودیت‌های حمل و نقل ناشی از همه گیری ویروس کرونا کاهش یافته است.

تحولی شگرف در آینده صنعت خودرو جهان با انرژی های پاک 02 مهر 1399

تحولی شگرف در آینده صنعت خودرو جهان با انرژی های پاک

مشخص است که باید دیر یا زود همه دنیا استفاده از سوخت‌های فسیلی را کاهش دهند و در نهایت هم به صفر برسانند؛ زیرا سوخت‌های فسیلی با تولید گازهای گلخانه‌ای باعث تغییرات اقلیمی در زمین می‌شوند و این تغییرات اقلیمی نه‌تنها حیات موجودات زنده را به خطر می‌اندازد بلکه می‌تواند تمدن بشری را هم پایان دهد.

سازمان انرژی اتمی ایران تحریم شد 01 مهر 1399
آمریکا مجددا وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی ایران را تحریم کرد

سازمان انرژی اتمی ایران تحریم شد

وزیر خزانه‌داری آمریکا از قرار گرفتن نام «سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایرن» و همچنین «مجتمع صنعتی ماموت» و «گروه صنعتی شهید همت» که به گفته وی در برنامه موشکی ایران نقش دارند، خبر داد.

مشکلات بخش خصوصی در نیروگاه داری/ صدور مجوز صادرات برق می‌تواند راهگشا باشد 01 مهر 1399
مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا

مشکلات بخش خصوصی در نیروگاه داری/ صدور مجوز صادرات برق می‌تواند راهگشا باشد

حتی برخی از آنها حاضرند هزینه‌ها را به‌صورت ارزی پرداخت کنند نه به‌صورت ریالی؛ این سوال مطرح می شود که چرا واقعا ما اجازه نمی‌دهیم در کشورمان این اتفاق بیفتد و حتی ما یک درآمد ارزی به این صورت داشته باشیم؟