• وزارت نفت برای طلاهایی که سوزانده شد کاری نکرد 08 مهر 1399

    وزارت نفت برای طلاهایی که سوزانده شد کاری نکرد

    قرارداد با هلدینگ خلیج فارس و مارون امضا شده و این‌ دو شرکت حاضر به سرمایه‌ گذاری شده‌اند و طبق قرارداد، گازهای جمع‌آوری شده توسط هلدینگ خلیج فارس خوراک بیدبلند ۲ را تامین می‌کند و مارون تثبیت و افزایش تولید پتروشیمی از مارون را فراهم می‌کند.

اجرای سامانه سپهتن در انتظار تایید وزارت نفت 07 مهر 1399

جزئیات مهم نصب «سپهتن» در 368 هزار دستگاه کامیون اجرای سامانه سپهتن در انتظار تایید وزارت نفت

راهکارهای تامین مالی پتروپالایشگاه‌ها از بازار سرمایه 06 مهر 1399

هدایت سرمایه‌های مردم با تضمین سوددهی طرح‌ها راهکارهای تامین مالی پتروپالایشگاه‌ها از بازار سرمایه

ساخت نخستین پترو پالایشگاه کشور  کلید خورد 03 مهر 1399
آغاز ساخت نخستین پترو پالایشگاه کشور در بندرعباس

ساخت نخستین پترو پالایشگاه کشور کلید خورد

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء نیز نبود تکمیل زنجیره ارزش در صنعت نفت و گاز را از نقاط ضعف در مقابل تحریم‌ها دانست و گفت: با توجه به اینکه ساخت پتروپالایشگاه از مطالبات اصلی رهبر انقلاب اسلامی است، سپاه و قرارگاه سازندگی در تعامل نزدیک با دولت، ساخت نخستین پتروپالایش تمام ایرانی را آغاز کرده است.

انتقادهای پارس جنوبی 01 مهر 1399

انتقادهای پارس جنوبی

پارس جنوبی از افتخارات تاریخ نفت ایران شناخته می شود اما مدتی است که عملکرد این میدان مشترک به ویژه در فاز ۱۱ زیر ذره بین منتقدان قرار گرفته است.

طرح جامع پروپیلن فاقد مطالعات فنی-اقتصادی است 31 شهریور 1399
خطر تکرار تجربه شکست‌خورده خط اتیلن غرب

طرح جامع پروپیلن فاقد مطالعات فنی-اقتصادی است

هیچگونه مطالعات آمایش سرزمینی و پدافند غیرعامل روی طرح به عمل نیامده و موضوع در حد بسیار ابتدایی و پیشنهاد اولیه ­و سطحی است. احداث مخازن پروپیلن در منطقه مرودشت، ایمنی این مناطق را به مخاطره می‌­اندازد. به نظر من توجه به ابعاد حادثه انفجار نیترات در بندر گمرک بیروت در این خصوص آموزنده و سازنده است.

مذاکرات سعودی‌ها برای تشکیل شرکت پتروشیمی ۱۱ میلیارد دلاری 30 شهریور 1399

مذاکرات سعودی‌ها برای تشکیل شرکت پتروشیمی ۱۱ میلیارد دلاری

شرکت نشنال پتروکمیکال سال گذشته خرید شرکت ساهارا پتروکمیکال را تکمیل کرد. این اقدام پس از خرید سهام عمده شریک سابیک توسط آرامکو در قراردادی به ارزش حدود ۷۰ میلیارد دلار انجام گرفت.

صدور انرژی رایگان به کشور دوست و برادر ! 26 شهریور 1399
آیا رئیس جدید TBI به بازگشت پول ایران کمک می‌کند؟

صدور انرژی رایگان به کشور دوست و برادر !

در حال حاضر ایران مطالبات زیادی بابت صادرات کالا از جمله گاز، برق از این کشور دارد که تاکنون اقدام جدی نسبت به پرداخت آن از سوی بانک عراقی صورت نگرفته است. مقامات عراقی اینگونه مطرح کرده بود که به دلیل تحریم ایران امکان پرداخت دلار و یا یورو را ندارند و پیشنهاد پرداخت با دینار را مطرح کرده و پس از آن نیز عنوان کرده بود که به جای ارز کالای اساسی به ایران می‌دهند.

پذیرش سه شرکت مهم در مجموعه های هلدینگ انرژی سپهر 25 شهریور 1399

پذیرش سه شرکت مهم در مجموعه های هلدینگ انرژی سپهر

خبر پذیرش سه شرکت متانول سبلان، دنا و سیراف به عنوان زیر مجموعه های هلدینگ انرژی سپهر در بازار سرمایه می تواند نوید بخش آینده ای روشن برای آتی بخش پتروشیمی در بازار سرمایه به عنوان بخش پیشتاز در این بازار باشد چراکه می توان این نوید را داد که با افتتاح 3 پروژه پیش گفته این هلدینگ، بزرگترین واحد تولید متانول ایران قد علم خواهد کرد.

قالیباف : بورس انرژی رونق گیرد 25 شهریور 1399
هدفگذاری‌ها وزارت نفت متناسب با تحریم‌ها نیست

قالیباف : بورس انرژی رونق گیرد

رسیدگی به سوخت کشاورزان هم بسیار مهم است و با آنکه دغدغه جلوگیری از قاچاق را عده‌ای مطرح می‌کنند، ولی با این حال کشاورزان در این زمینه رنج می‌برند که انشاالله در مجلس و دولت در کنار کار‌های بزرگی که در حال انجام است باید به این دو قشر به صورت ویژه توجه شود.

تولید حدود 1.2 میلیون تن سنگ آهن در شرکت صنایع و معادن ماهان سیرجان 25 شهریور 1399

تولید حدود 1.2 میلیون تن سنگ آهن در شرکت صنایع و معادن ماهان سیرجان

مدیرعامل شرکت توسعه فرآوری صنایع و معادن ماهان سیرجان اعلام کرد: میزان تولید سنگ آهن در این شرکت از ابتدای سال جاری تا 20 شهریورماه جاری به حدود یک میلیون و 200 هزار تن رسید.

ایران کشور برتر  در اکتشافات نفت و گاز  جهان 25 شهریور 1399

ایران کشور برتر در اکتشافات نفت و گاز جهان

شرکت ملی نفت ایران از نظر مجموع حجم اکتشافات نفت و گاز در سال ۲۰۱۹، با کشف ۴.۹۷۳ میلیارد بشکه معادل هیدروکربن مایع ذخیره قابل برداشت، جایگاه نخست را در بین شرکت‌های بزرگ نفتی دنیا را به خود اختصاص داد.