• خطرات جنگ قره باغ در حوزه انرژی 09 مهر 1399

    تهدید خطوط انتقال انرژی و نیروگاه هسته‌ای
    خطرات جنگ قره باغ در حوزه انرژی

    شفر اظهار داشت نبرد دو کشور در نزدیکی‌های خطوط انتقال انرژی و نیز خطوط راه‌آهن ترکیه و اروپا در حال انجام است که خطرآفرین است. براندا شفر همچنین از تهدید نیروگاه هسته‌ای متسامور ارمنستان و نیز از سد مینگچویر در آذربایجان نام برد که ممکن است هدف موشک‌های هدایت‌شونده دو طرف قرار گیرند و خسارات جبران‌ناپذیری بر جا بگذارند.

آسیب ترکش‌های گازی جنگ قفقاز چقدر است؟ 09 مهر 1399

درگیری‌ها در قره باغ به بحران انرژی منجر می شود آسیب ترکش‌های گازی جنگ قفقاز چقدر است؟

زنگنه نتوانست مجلس را قانع کند 09 مهر 1399

نخستین کارت زرد مجلس جدید به حسن روحانی زنگنه نتوانست مجلس را قانع کند

چرا فاز ۱۱ از ابتدا به ایرانی‌ها واگذار نشد؟ 08 مهر 1399

چرا فاز ۱۱ از ابتدا به ایرانی‌ها واگذار نشد؟

مباحث برداشت از یک میدان مشترک یک قرص نان نیست که بین خود و همسایه تقسیم کنیم که نه ما از گرسنگی بمیریم و نه همسایه، یک بحث ملی و تامین‌کننده نیاز یک ملت است و جایگاه آن در سطح جهانی و بازار انرژی دنیا است، شوخی‌بردار نیست.

رتبه اول ایران در ناوبری نفتی در جهان 08 مهر 1399
ناوگان شرکت ملی نفتکش از نظر تناژ در رده اول دنیا است

رتبه اول ایران در ناوبری نفتی در جهان

اعزام کشتی‌ها به ونزوئلا و پیام مقام معظم رهبری و حرکت‌های جهادی همه در راستای سرافرازی کشور انجام شد. صادرات بنزین به ونزوئلا با وجود همه مشکلات نشان از قدرت‌نمایی ناوگان ملی دارد و در دنیا نشان دادیم که تجارت آزاد حق ما است.

واکنش قابل توجه بازارهای انرژی به منازعه قره‌باغ 08 مهر 1399
روسیه برنده همیشگی جنگ قره باغ

واکنش قابل توجه بازارهای انرژی به منازعه قره‌باغ

روسیه برنده همیشگی جنگ قره باغ است. این جنگ عامل تضعیف خطوط غربی انتقال نفت و گاز به غرب و تقویت خطوط روسی و به ویژه در زمان کنونی خط نورداستریم 2 است که روسها به آن نیاز دارند.جمهوری آذربایجان نفت خام خود را از طریق خط لوله باکو-تفلیس-جیهان به پایانه صادرات در ساحل مدیترانه ای ترکیه میفرستد.

کاهش شدید ارزش صادرات نفت عربستان 08 مهر 1399

کاهش شدید ارزش صادرات نفت عربستان

 نسبت صادرات غیرنفتی به واردات تا 46.3 درصد در ماه جولای افزایش یافته است. این رقم در همین ماه در سال گذشته میلادی برابر با 35.1 درصد بود. این آمار نشان می دهد کاهش صادرات غیر نفتی (8.3 درصد) بسیار کمتر از کاهش واردات (30.5 درصد) در این دوره بوده است.

واگذاری شرکت نفت دولتی نیجریه به بخش خصوصی 08 مهر 1399

واگذاری شرکت نفت دولتی نیجریه به بخش خصوصی

نیجریه که در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده و صادرکننده نفت آفریقاست، دو دهه است بر روی پیش نویس این لایحه نفتی کار میکند و سعی دارد سیستم امتیازدهی و تقسیم تولید از ذخایر نفت و گاز خود را اصلاح کند.

درخواست کمک غول انرژی جهان 08 مهر 1399

درخواست کمک غول انرژی جهان

بالاترین مقام انرژی روسیه تأکید کرد:«واضح هست که ساختار بخش انرژی هم از نظر تقاضا و هم عرضه تغییر خواهد کرد. بهبودی سریع اتفاق نمی‌افتد و بازگشت به شاخص های قبل از بحران کرونا زمان زیادی طول می کشد».

واکاوی ادعای افزایش صادرات نفتی سپتامبر ایران 08 مهر 1399
حسن مرادی کارشناس انرژی در گفت و گو با نبض انرژی:

واکاوی ادعای افزایش صادرات نفتی سپتامبر ایران

اخیرا سه ارزیابی، بر اساس ردیابی نفتکش ها نشان داد که صادرات نفت ایران در ماه سپتامبر، بر خلاف تحریم های ایالات متحده به شدت افزایش یافته و یک حلقه نجات برای ایران فراهم شده است که به واکنش های مختلف کارشناسان و رسانه های مختلف در این خصوص شده است.

اجرای سامانه سپهتن در انتظار تایید وزارت نفت 07 مهر 1399
جزئیات مهم نصب «سپهتن» در 368 هزار دستگاه کامیون

اجرای سامانه سپهتن در انتظار تایید وزارت نفت

یکی از اهداف بزرگ این مصوبه، صرفه‌جویی در مصرف سوخت است، محل بازپرداخت سرمایه سرمایه‌گذار در این مصوبه از محل صرفه جویی سوخت ناشی از عدم توقف وسایل نقلیه در پلیس راه است یعنی بازگشت سرمایه سرمایه‌گذار، از این محل خواهد بود.

انرژی همچنان محور جدال انتخاباتی آمریکا 06 مهر 1399
ترجیح تولیدکنندگان نفت از پیروز انتخابات آمریکا مبهم شد

انرژی همچنان محور جدال انتخاباتی آمریکا

تنها عربستان سعودی و روسیه در صورت کاهش تولید و صادرات نفت آمریکا در دوران بایدن سود خواهند برد و تصور نمی کنم بایدن بخواهد رییس جمهوری باشد که در دورانش واردات نفت آمریکا سریعترین افزایش را در تاریخ پیدا می کند.