جذب ۱۰ هزار نیروی جویای کار در طرح ۲۸ مخزن نفتی 06 بهمن 1399

جذب ۱۰ هزار نیروی جویای کار در طرح ۲۸ مخزن نفتی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با اشاره به اجرای طرح ۲۸ مخزن نفتی در استان، از جذب ۱۰ هزار نیروی جویای کار در این طرح از طریق موسسات کاریابی خبر داد.

صرفه جویی ارزی ۸ میلیارد دلاری با خودکفایی کشور در تولید بنزین 06 بهمن 1399

صرفه جویی ارزی ۸ میلیارد دلاری با خودکفایی کشور در تولید بنزین

معاون وزیر نفت گفت: اگر در تولید بنزین خودکفا نمی شدیم، روزی ۲۰ میلیون دلار، ماهانه ۶۰۰ میلیون دلار و در سال ۸ میلیارد دلار ارز از کشور برای واردات بنزین خارج می شد؛ این در حالی است که در سال گذشته کل واردات کالاهای اساسی ایران ۱۰ میلیارد دلار بود.

پالایشگاه‌های کوچک در کنار میادین نفتی ساخته می‌شود 06 بهمن 1399

پالایشگاه‌های کوچک در کنار میادین نفتی ساخته می‌شود

اهواز - نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: با ساخت پالایشگاه‌های کوچک در کنار میدان‌های نفتی، می‌توان برای ۱۰۰ هزار نفر شغل ایجاد کرد و زمینه توسعه مناطقی مثل خوزستان را فراهم کرد.

نفت از صعود بازماند 06 بهمن 1399

نفت از صعود بازماند

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر تجدید قرنطینه کووید ۱۹ در بحبوحه نگرانیهای جدید نسبت به تقاضای جهانی برای سوخت کاهش پیدا کرد.

بازگشت نفت لیبی به بازار جهانی 05 بهمن 1399

بازگشت نفت لیبی به بازار جهانی

لیبی اعلام کرد: خط لوله انتقال نفت این کشور که چند هفته پیش به خاطر نشتی فعالیت آن متوقف شده بود تعمیر شده و به زودی آغاز به کار می‌کند.

جهانگیری: صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تحریم‌ها را بی‌اثر کرد 05 بهمن 1399

جهانگیری: صنعت نفت، گاز و پتروشیمی تحریم‌ها را بی‌اثر کرد

معاون اول رییس جمهوری با بیان اینکه صنعت نفت و گاز به معنای واقعی تحریم‌ها را بی‌اثر کرد، گفت: وزارت نفت در این دوران توانست رکورد صادرات نفت و فراورده‌های نفتی را بشکند به طوری که میزان صادرات فراورده‌های نفتی بیش از چهاربرابر افزایش یافته است.

مجلس به دنبال کاهش وابستگی به نفت در بودجه ۱۴۰۰ است 05 بهمن 1399

مجلس به دنبال کاهش وابستگی به نفت در بودجه ۱۴۰۰ است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس در بودجه ۱۴۰۰ به دنبال کاهش وابستگی به نفت و همچنین تقویت اقتدار ملی و توجه به اقشار کم‌درآمد است.

یک میلیون دلار ثروتی که در سکوی «فروزان» سوخته می‌شود 05 بهمن 1399

یک میلیون دلار ثروتی که در سکوی «فروزان» سوخته می‌شود

دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: هم اکنون یک سوم از ۲۲۰ میلیون فوت مکعب گاز سوخته شده همراه نفت در سکوی نفتی «فروزان» به صورت روزانه، جمع آوری و استفاده می‌شود و اجرای پروژه NGL خارک و فرآوری و بهره برداری از بخش اعظم این گاز، می تواند سالانه بیش از یک میلیارد دلار ثروت برای کشور تولید کند.

آیا بایدن تحریم‌ها علیه ونزوئلا را لغو خواهد کرد؟ 05 بهمن 1399

آیا بایدن تحریم‌ها علیه ونزوئلا را لغو خواهد کرد؟

کشوری که صاحب بزرگترین ذخایر نفت قطعی جهان است، در حال حاضر از کمبود سوخت در رنج است که بسیاری در جهان آن را یک بحران انسانی می دانند.