• یادداشت عباس ملکی در مورد CNG 05 مهر 1399

    CNG؛ فرصت بی‌بدیل سرمایه‌گذاری جهت تنظیم سبد سوخت
    یادداشت عباس ملکی در مورد CNG

    صنعت CNG توانسته است که در کاهش آلایندگی هوا نقش مفیدی داشته باشد و جایگزین سوخت‌های مایع آلاینده بشود به ویژه در سال‌هایی که سطح استاندارد سوخت پایین‌تر از یورو4 بود.

آیا تاسیس وزارت خانه انرژی کلید می خورد ؟ 26 شهریور 1399

آیا تاسیس وزارت خانه انرژی کلید می خورد ؟

امروز با توجه به گرایش کشورها به سوی انرژی های پاک و عبور از نفت و گاز و انرژی های فسیلی، دیگر داشتن وزارتی به نام وزرات نفت که خود بخش کوچکی از انرژی است، زیبنده کشور بزرگی که در همه عرصه ها مدعی برتری می باشد، نیست.

یادداشت های یک هلدینگی 22 شهریور 1399

یادداشت های یک هلدینگی

فاضل با مدرک دکترای سیاست گذاری عمومی دانشگاه تهران و سوابقی همچون معاون شرکت بیمه دی، عضویت در هیئت مدیره شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی یزد (کابل های مخابراتی) ، عضو هیئت مدیره شرکت کارگزاری بانک سپه، عضویت در هیات مدیره و قائم مقامی شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان را در کارنامه خود دارد.

کلاف پیچیده وقف جنگل‌های هیرکانی 18 شهریور 1399
محمد درویش :

کلاف پیچیده وقف جنگل‌های هیرکانی

چرا سازمان جنگل ها به یک باره سکوت کرد آن هم زمانی که خودش اعلام کرده که اختلاف نظرهای جدی میان اوقاف و این سازمان وجود دارد. وقتی افکار عمومی متوجه ماجرا شده چرا سازمان جنگل ها سکوت کرد و مدیر کل خود را نیز برکنار کرد.

برق مجانی؛ آری یا خیر؟ 16 شهریور 1399

برق مجانی؛ آری یا خیر؟

به گزارش “نبض انرژی” ،در ارزیابی طرح رایگان کردن برق برای 30 میلیون خانوار اظهار داشت: این طرح را مهندسان برق نوشته‌اند، علم اقتصاد انرژی جزء مهندسی نیست. با یارانه دادن به عده‌ای مسائل کلی اقتصاد حل نمی‌شود بلکه معضل جدیدی بوجود می‌آید. سیستم غلط قیمت‌گذاری برق باید اصلاح شود تا حساسیت تقاضا نسبت به […]

کل درآمد تاریخ نفت ایران 16 شهریور 1399

کل درآمد تاریخ نفت ایران

درآمد نفتی ایران از زمان مظفرالدین شاه تا سال 91 چقدر بود؟ پیام نفت: مهر نوشت: معاون اسبق وزارت نفت با بیان اینکه کل درآمد نفتی ایران در طول 103 سال گذشته تاکنون حدود یکهزار و 116 میلیارد دلار بوده است، اعلام کرد: با افزایش بهای طلای سیاه، درآمد نفتی در دولت نهم و دهم […]

میرات شوم روحانی برای دولت بعد 15 شهریور 1399

میرات شوم روحانی برای دولت بعد

رفتار اقتصاد سیاسی دولت برای عبور از شرایط سخت کنونی با خالی کردن صندوق توسعه ملی، انتشار اوراق مالی و سلف نفتی که بدهی وحشتناکی دارد، کسری بودجه را به سیاه‌چاله بدهی‌ها تبدل کرده است و عملا ۴ سیاه‌چاله مالی برای دولت بعد به جا خواهد گذاشت.

نباید به آژانس اطمینان کنیم 11 شهریور 1399

نباید به آژانس اطمینان کنیم

نباید به آژانس اطمینان کنیم. گروسی باید هرچه سریع‌تر در کسوت بیک «مدیر یک سازمان بین‌المللی» قرار گرفته و مهم‌ترین مدافع حقوق حقه اعضای آژانس باشد. باید اذعان کرد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید مسیر طولانی و زیادی را جهت دستیابی به جایگاه حقوقی حداقلی و مورد انتظار خود طی کند.

تحقق رویای ۷ میلیون بشکه‌ای عراق 10 شهریور 1399

تحقق رویای ۷ میلیون بشکه‌ای عراق

امریکا بعد از آنکه در عراق آرامشی نسبی و ظاهری ایجاد کرد و دولتی از سوی خود بر سر کار گذاشت، در صدد است پروژه‌های توسعه‌ای از جمله نفتی و گازی را خود در این کشور دنبال کند. امروز عراق نیاز به سرمایه و تکنولوژی دارد و دولت این کشور روی بار و بنه امریکا سوار است و مجبور است با امریکا راه بیاید.

جدیدترین قطار سریع پاک جهان ! 07 شهریور 1399

جدیدترین قطار سریع پاک جهان !

تولید این قطارها به دلیل دوستدار بودن محیط زیست مورد استقبال قرار گرفته اند. طراحی آنها به کاهش انتشار CO2 به میزان ۳۲ درصد، مصرف انرژی به میزان ۲۰ درصد و هزینه‌های نگهداری به میزان ۳۰ درصد کمک می‌کند.