• بحرانِ حیات و محیط زیست پشت سیاستِ سدسازی 09 مهر 1399

    بحرانِ حیات و محیط زیست پشت سیاستِ سدسازی

    حداث سد «فینسک»، به‌­منظور تأمین آب مورد نیاز برای شهرهای سمنان، سرخه و مهدی­شهر و ‌مصارف صنعتی و آشامیدنی تعریف شده است، اما در واقعیت این پروژه موجب از بین رفتن صنایع در گلستان و مازندران، تخریب محیط­ زیست و از بین­ رفتن توده جنگلی و بکر در این دو استان سرسبز خواهد شد.

خطرات جنگ قره باغ در حوزه انرژی 09 مهر 1399
تهدید خطوط انتقال انرژی و نیروگاه هسته‌ای

خطرات جنگ قره باغ در حوزه انرژی

شفر اظهار داشت نبرد دو کشور در نزدیکی‌های خطوط انتقال انرژی و نیز خطوط راه‌آهن ترکیه و اروپا در حال انجام است که خطرآفرین است. براندا شفر همچنین از تهدید نیروگاه هسته‌ای متسامور ارمنستان و نیز از سد مینگچویر در آذربایجان نام برد که ممکن است هدف موشک‌های هدایت‌شونده دو طرف قرار گیرند و خسارات جبران‌ناپذیری بر جا بگذارند.

بازار صادرات برق کشور از دست رفت 09 مهر 1399
در سایه غفلت سیاست‌گذاران دولت

بازار صادرات برق کشور از دست رفت

در شرایطی که پتانسیل تبدیل شدن به قطب صادرات انرژی منطقه در کشور وجود دارد اما غفلت سیاست‌گذاری در این حوزه سبب آن شده که بازار انرژی برق کشور در جنوب غرب آسیا از دست برود.

نخستین هواپیمای برقی هیدروژنی جهان 09 مهر 1399
دنیا به سوی انرژی های پاک و تجدید پذیر؛

نخستین هواپیمای برقی هیدروژنی جهان

در حالی که برخی هواپیماهای آزمایشی با استفاده از سلول های سوختی هیدروژن به عنوان منبع تغذیه پرواز کرده اند، اما اندازه این هواپیمای موجود در بازار نشان می دهد که مسافران پرداختی می توانند خیلی زود در یک پرواز واقعا با میزان انتشار صفر پرواز کنند.

آسیب ترکش‌های گازی جنگ قفقاز چقدر است؟ 09 مهر 1399
درگیری‌ها در قره باغ به بحران انرژی منجر می شود

آسیب ترکش‌های گازی جنگ قفقاز چقدر است؟

جنگ در قفقاز می‌تواند تبعات سنگینی برای نفت و گاز جهان در پی داشته باشد. درگیری‌ها بر سر مناطق مورد مناقشه ناگورنو – قره باغ میان دو جمهوری سابق اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی، در کنار پیامدهای سیاسی منجر به نگرانی‌های جدی نسبت به وضعیت بازار نفت و گاز جهان شده است. جنگ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان حالا به یکی از شدیدترین درگیری‌های میان دو کشور طی دهه‌های اخیر تبدیل شده است.

زنگنه نتوانست مجلس را قانع کند 09 مهر 1399
نخستین کارت زرد مجلس جدید به حسن روحانی

زنگنه نتوانست مجلس را قانع کند

نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه) پارلمان، از پاسخ‌های زنگنه به سوال رضایی نماینده دشستان قانع نشدند و به وزیر نفت کارت زرد دادند.

خصوصی‌سازی رانتی عامل ورشکستگی آذرآب 09 مهر 1399
/اختصاصی نبض انرژی/نماینده اراک در مجلس یازدهم:

خصوصی‌سازی رانتی عامل ورشکستگی آذرآب

نماینده مردم اراک در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه خصوصی‌سازی رانتی و بدون برنامه مهمترین عامل ورشکستگی شرکت آذرآب است،گفت: امیدوارم هر چه زودتر مشکلات شرکت آذرآب حل شود.

هند در آمریکا نفت ذخیره سازی  می‌کند 09 مهر 1399

هند در آمریکا نفت ذخیره سازی می‌کند

دیپلماسی انرژی و همراهی آن با سیاست خارجی و سیاست های انرژی ما طی 6 سال گذشته نتایج محسوس و فراوانی در گسترش امنیت انرژی هند داشته است. ما در حال حاضر از 30 کشور دنیا نفت خام وارد می‌کنیم که در جهت هدفمان در متنوع کردن منابع هیدروکربن است.

بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا در حال ورشکستگی 09 مهر 1399
بزرگترین پالایشگاه آمریکا مجبور به تعدیل گسترده نیروی کار شد

بزرگترین پالایشگاه نفت آمریکا در حال ورشکستگی

 پالایشگاه ماراتون پترولیوم که در فیندلای اوهایو قرار دارد، بسیاری از واحدهای خود را تعطیل کرده است. این شرکت تا پایان دسامبر سال گذشته میلادی 60 هزار نیروی کار داشت که دو سوم از آن ها در عملیات های مربوط به خرده‌فروشی فعالیت داشتند. حدود 60 کارمند حقوق بگیر این شرکت در پالایشگاه گالوستون بی ماراتون اخراج می شوند.

پیشرفت قابل توجه ژاپن در تولید خودروی پاک 08 مهر 1399
تولید خودروهای الکتریکی تویوتا در 2025 به 5 و نیم میلیون دستگاه

پیشرفت قابل توجه ژاپن در تولید خودروی پاک

در سال 2017 تویوتا اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2030 حجم فروش خودروهای الکتریکی خود را به 5 و نیم میلیون دستگاه برساند که شامل 4 و نیم خودروی هیبریدی و برقی و یک میلیون خودروی برقی با قابلیت استفاده از سلول‌های سوختی هیدروژنی خواهد بود.