• تاپی و تولد طالبان 07 مهر 1399

    خط لوله «تاپی» و پشت پرده تولد طالبان
    تاپی و تولد طالبان

    به گزارش “نبض انرژی” ،سفیر سابق ایران در افغانستان اظهار داشت: خط لوله تاپی نیازمند امنیت است، زمانی این امنیت را منطقه و زمانی بیگانه تعریف می‌کند، طبق تعریف امریکا از امنیت، تاپی در حد هرات باقی خواهد ماند و امکان ایفای نقش اصلی خود را ندارد. در گذشته هم امنیت تاپی را با طالبان […]

روسیه در رقابت با آمریکا همچنان جلوتر است 05 مهر 1399

روسیه همچنان برترین عرضه کننده نفت به چین است روسیه در رقابت با آمریکا همچنان جلوتر است

ترک ها در دریای مدیترانه به در بسته خوردند ! 03 مهر 1399

چاه‌های گاز ترکیه در مدیترانه غیراقتصادی از آب درآمدند ترک ها در دریای مدیترانه به در بسته خوردند !

اتلاف شدید انرژی نیروگاه‌های گازی کشور 02 مهر 1399

اتلاف انرژی نیروگاه‌های گازی، معادل مصرف گاز 5میلیون نفر ایرانی اتلاف شدید انرژی نیروگاه‌های گازی کشور

استفاده حداکثری از توان دانشگاه ها برای افزایش تولید نفت و گاز 31 شهریور 1399

استفاده حداکثری از توان دانشگاه ها برای افزایش تولید نفت و گاز

مدیرعامل شرکت ملی نفت با بیان اینکه پروژه همکاری با دانشگاه‌ها از سال ۱۳۹۴ شروع شد و همان سال حدود ۹ میدان نفتی به هشت دانشگاه برای مطالعه واگذار شد، اظهار کرد: در چارچوب آنها راه‌کارهای علمی و عملی برای افزایش بازیافت و در نتیجه محور بودن دنبال شد و همچنین برای چالش‌های تولید راهکارهای فناورانه ارائه شد.

افزایش ظرفیت روزانه انتقال گاز ایران 30 شهریور 1399
به ۸۷۰ میلیون متر مکعب ؛

افزایش ظرفیت روزانه انتقال گاز ایران

برای حفاظت از شریانهای انتقال گاز و حضور بموقع نیروهای عملیاتی در شرایط ضروری، 61 مرکز بهره برداری مجهز به تجهیزات و ماشین آلات سنگین در حوزه استحفاظی فعال می باشد، همچنین از نظر آماری و مقایسه ای که برای مخاطب قابل تصور باشد، می توان گفت تعداد ۳۱۶ توربین موجود در سطح شرکت انتقال گاز، معادل ۷۵ درصد ناوگان هواپیمایی کشور است که این نشان از اهمیت موضوع و لزوم هوشیاری و فعالیت شبانه روزی همکاران عملیاتی دارد.

ایران و کسب مدال طلای جهانی در اکتشاف نفت و گاز 27 شهریور 1399

ایران و کسب مدال طلای جهانی در اکتشاف نفت و گاز

این افتخار و موفقیت را تقدیم می‌کنم به روح بلند و ملکوتی تمامی کسانی که بر پیمان خود ایستادند و برای سربلندی، استقلال، آزادی و آبادانی ایران اسلامی از جان خود گذشتند.به قول ورزشی‌ها حفظ قهرمانی از کسب آن سخت‌تر است. دعا کنید و ما قول می‌دهیم که در آینده نه چندان دور خبرهای خوش دیگری برای شما ملت مظلوم ایران داشته باشیم و جام را در خانه نگه داریم.

باید به بازار ال‌ان‌جی ورود کنیم 27 شهریور 1399

باید به بازار ال‌ان‌جی ورود کنیم

در طول سال‌های گذشته باید می‌توانستیم به دانش صنعت ال‌ان‌جی دست یابیم. اگر قرار است صادرات با خط لوله داشته باشیم، باید نظر همسایگان را جلب کنیم، این رضایت جنبه‌های مختلفی دارد، ترکیه از ما گاز دریافت می‌کند که بصرفد وگرنه دنبال یک گزینه دیگر می‌رود. وقتی تنها یک گزینه داریم، به جای اینکه او تلاش کند ما باید مشتری را نگه داریم.

ونزوئلا از ایران میعانات گازی وارد کرد 26 شهریور 1399

ونزوئلا از ایران میعانات گازی وارد کرد

میعانات گازی مورد نیاز برای رقیق کردن نفت خام فوق سنگین ونزوئلا در روز یکشنبه در یک نفتکش بسیار بزرگ از ایران به بندر خوزه ونزوئلا رسید. محتوای این محموله وارد شده از ایران هنوز کاملاً مشخص نیست ولی انتظار می‌رود شرکت نفت ونزوئلا از نفتای سنگین وارد شده به عنوان رقیق کننده برای تقویت تولید استفاده کند.

موتورخانه‌های منازل رایگان بهینه سازی می شود 22 شهریور 1399

موتورخانه‌های منازل رایگان بهینه سازی می شود

پس از انتشار خبر طرح برق امید، بخش گاز نیز از ارائه طرح بهینه سازی مصرف گاز خبر داد و آن طور که مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفته طرح بهینه‌سازی رایگان موتورخانه‌ها در هیئت دولت ارائه شده و جزییات آن به‌زودی اعلام می‌شود.

مخفی‌ترین خط لوله نفتی اسرائیل 18 شهریور 1399
از توافق سازش امارات با این رژیم

مخفی‌ترین خط لوله نفتی اسرائیل

شرکت مالک مخفی ترین خط لوله رژیم صهیونیستی با اذعان به اینکه به طور مخفیانه با برخی از بزرگ ترین شرکت های جهان کار می کند، اعلام کرد: سازش امارات با ما «درها و موقعیت های بسیاری را گشوده شده است.»

طرح گاز مجانی هم ارائه شد 18 شهریور 1399
در راستای تحقق شعارهای انقلاب

طرح گاز مجانی هم ارائه شد

آب و برق مجانی از شعارهای اول انقلاب بود که اکنون دولت روحانی مدعی اجرایی کردن آن است. طرح رایگان شدن گاز برای خانوار‌های کم مصرف  در دستور کار هیئت دولت است که پس از نهایی شدن و ابلاغ، آن را اجرا می کنیم.

۷۵ میلیارد دلار عاید کشور شد ! 17 شهریور 1399
با عدم مصرف ۱۵۰ میلیون لیتر سوخت مایع

۷۵ میلیارد دلار عاید کشور شد !

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران اظهار داشت: در سال ۹۲، ۶۲ میلیارد لیتر مصرف سوخت نیروگاهی داشتیم که از این میزان ۲۷ میلیارد لیتر سوخت مایع و معادل ۳۶ میلیارد لیتر گاز مصرف می‌شد که اگر همان روند حفظ می‌شد امروز ۱۵۰ میلیون لیتر سوخت مایع فقط در نیروگاه ها مصرف می‌شد.