روحانی: ایران نیازهای منطقه و جهان را ارزان تر و راحت تر تامین میکند 06 آذر 1399

روحانی: ایران نیازهای منطقه و جهان را ارزان تر و راحت تر تامین میکند

وی ادامه داد: بسیار خوشحالیم که امروز ذخایر و تاسیسات بزرگی برای ذخیره سازی به طور متمرکز در این منطقه داریم و می‌توانیم ۴ میلیون بشکه در این ذخایر ذخیره کنیم. همانطور که مهندس زنگنه گفتند با داشتن این مخازن می توانیم ۴۵ روز در میعانات گازی مدیریت کنیم که برای ما بسیار حایز اهمیت است.

نبض انرژی:API با محدودیت‌های بایدن مقابله می‌کند 06 آذر 1399

نبض انرژی:API با محدودیت‌های بایدن مقابله می‌کند

شکست هیدرولیک، نوعی فناوری حفاری است که سبب شده است ایالات متحده آمریکا تولید نفت خام خود را در سال‌های اخیر افزایش دهد و این کشور را به بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت خام جهان تبدیل کند.

نبض انرژی:۳ مزیت اصلی گازسوزکردن خودروهای عمومی چیست؟ 04 آذر 1399

نبض انرژی:۳ مزیت اصلی گازسوزکردن خودروهای عمومی چیست؟

وی ادامه داد: تا امروز نیز ۴۹ هزار خودرو تبدیل شده و ۱۹ هزار خودرو نیز در نوبت تبدیل است. همچنین ۱۲ هزار و ۷۰۰  خودرو هنوز کارگاه را انتخاب نکردند. ، تبدیل رایگان یک میلیون و ۴۶۰ هزار خودرو عمومی شامل وانت‌بار، تاکسی و ون از پارسال آغاز شده است که در صورت انجام این کار تا ۱۰ میلیون مترمکعب به مصرف سی‌ان‌جی کشور اضافه می‌شود.

وضع پیشرفت بخش دریایی طرح گوره – جاسک تشریح شد 04 آذر 1399

وضع پیشرفت بخش دریایی طرح گوره – جاسک تشریح شد

مدیر مهندسی و ساختمان شرکت نفت و گاز پارس اظهار کرد: در این راه باید مسئولیت‌های اجتماعی لحاظ شود و توجه جدی به حفظ محیط‌زیست و جلوگیری از تخریب آن سرلوحه همه اقدام‌ها باشد، همچنین مدیریت دانش و درس‌آموزی از تجربیات قبلی به نحوی مناسب انجام شود تا از دوباره‌کاری و صرف زمان و هزینه اضافی اجتناب شود.

توسعه همکاری‌ ایران-قطر در حوزه‌های برق، آب و فاضلاب و گاز 04 آذر 1399

توسعه همکاری‌ ایران-قطر در حوزه‌های برق، آب و فاضلاب و گاز

همچنین از سمت ایران در این اجلاس رضا اردکانیان وزیر نیرو و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی و نمایندگانی از وزارتخانه‌های امور خارجه، اقتصاد و دارایی، صمت و نمایندگانی از بخش خصوصی نیز حضور داشتند. بر اساس این گزارش، نمایندگان دستگاه‌های ایرانی و قطری برای برگزاری این دوره از اجلاس بالغ بر یک ماه جلسات کارشناسی متعدد به صورت مجازی برگزار کرده‌اند.

نبض انرژی:مصرف گاز از مرز ۴۸۰ میلیون متر مکعب گذشت 04 آذر 1399

نبض انرژی:مصرف گاز از مرز ۴۸۰ میلیون متر مکعب گذشت

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز کشور از افزایش مصرف گاز در استان‌های شمالی کشور خبر داد و گفت:استان‌های شمالی کشور همانند استان های گلستان،گیلان، مازندران، خراسان شمالی و آذربایجان غربی از نظر مصرف گاز رکورد دار هستند.

نبض انرژی:بازخوانی حملات یمن به تاسیسات نفتی عربستان 04 آذر 1399

نبض انرژی:بازخوانی حملات یمن به تاسیسات نفتی عربستان

صبح دیروز بار دیگر یمن با موشک قدس ۲ به ایستگاه توزیع شرکت نفتی سعودی آرامکو در شهر جده کنار دریای سرخ عربستان سعودی شلیک کرده‌اند. هر چند تا لحظه نگارش این گزارش اطلاعات دقیقی از میزان خسارات وارد شده در دست نیست، اما پیش بینی می‌شود با توجه به اینکه پاندومی کرونا تشدید و نرخ نفت نیز رو به کاهش دارد و از طرفی درآمدهای نفتی عربستان کاهش یافته است، چنین اقدامی تأثیر قابل توجهی بر اوضاع اقتصادی این کشور بگذارد. از طرفی به گفته کارشناسان می‌تواند موجب افزایش ریسک سرمایه گذاری‌های جدید داخلی و خارجی شود.

نبض انرژی:بیکارشدن بی دلیل گسترده کارگران در پارس جنوبی! 03 آذر 1399

نبض انرژی:بیکارشدن بی دلیل گسترده کارگران در پارس جنوبی!

منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس (عسلویه) که متولی آن وزارت نفت است، یکی از مناطقی است که علی‌رغم مکاتبات، نشست‌ها و پیگیری‌های متعدد به موضوع ماده ۲۴ قانون مناطق ویژه بی تفاوت بوده و همچنان بر موضوع ماده ۳ مقررات اشتغال و خودمختاری و استقلال خود تاکید دارد و واحد کار و خدمات اشتغال آن منطقه به صورت غیرقانونی و بدون مدیر منصوب از سوی این وزارتخانه در حال فعالیت بوده و مستقل از اهداف آن منطقه را پیگیری می‌کند.

اتحاد محکم آمریکا، روسیه و ترکیه علیه صنعت گاز ایران 03 آذر 1399
روزگار گاز ایران از نفت سیاه‌تر است؛

اتحاد محکم آمریکا، روسیه و ترکیه علیه صنعت گاز ایران

وی خاطرنشان کرد: در واقع هیچ‌یک از تحریم‌های امریکا علیه ایران، در حد تحریم گازی، با جدیت دنبال نشد. ایران هم بناچار بخش اعظم گاز پرارزش خود را به نازل‌ترین و کم بازده‌ترین فعالیت‌های اقتصادی هدر داده است.