• توسعه انرژی‌های پاک با همکاری شهرداری 22 فروردین 1400

    توسعه انرژی‌های پاک با همکاری شهرداری

    در راستای ایجاد تعاملات لازم جهت بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت‌ها به‌منظور حفاظت و صیانت از محیط‌زیست، استفاده بهینه از انرژی با استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، توسعه انرژی‌های پاک و همچنین کنترل آلاینده‌های محیط‌زیست «تفاهم‌نامه همکاری بین سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) و سازمان حفاظت محیط‌زیست» مبادله شد.

این کشتی آلودگی‌ها را غرق می‌کند… 16 اسفند 1399

این کشتی آلودگی‌ها را غرق می‌کند…

بوشهر خلیج فارس، دریایی نیم بسته با عمق کم است که تبادل آبی محدودی با اقیانوس هند دارد. وجود ذخائر عظیم نفت و گاز در این منطقه رشد فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی مانند حفاری، استخراج، و حمل فرآورده‌های نفتی را به همراه داشته که از مهمترین راه های ورود مواد آلاینده به خصوص آلودگی‌های نفتی به دریـا هستند. این آلودگی‌ها همواره به عنوان مخرب ترین آسیب‌های زیست محیطی در مناطق نفت خیز شناخته شده‌اند.

دلیل اصلی آلودگی هوا مازوت نیست/ کوتاهی خودروسازان در عمل به قانون هوای پاک 04 اسفند 1399

دلیل اصلی آلودگی هوا مازوت نیست/ کوتاهی خودروسازان در عمل به قانون هوای پاک

کرج- راه شبدیز مدیرعامل یک شرکت صنایع پلاستیکی در البرز با بیان اینکه وام و تسهیلات باید به سوابق تولیدی یک شرکت داده شود، گفت: در شهرک های صنعتی شرکت های نیمه کاره زیادی وجود دارند که فقط با ارائه طرح توجیهی وام دریافت کرده اند اما به مرحله تولید نرسیده و حتی قسط زمین شهرک را هم نداده اند

آلاینده‌هایی که اگر نسوزند هم هوا را آلوده می‌کنند 03 اسفند 1399

آلاینده‌هایی که اگر نسوزند هم هوا را آلوده می‌کنند

محققان می‌گویند سوخت‌های فسیلی مثل بنزین در صورت عدم اشتعال هم باعث آلودگی هوا می‌شوند.   آلکان‌های بلند - زنجیر ترکیبات اصلی سوخت‌های فسیلی هستند که باعث آلودگی هوا می‌شوند حتی اگر سوزانده نشوند.

منابع آبی تهران از آلودگی نفتی بدور ماند 29 بهمن 1399

منابع آبی تهران از آلودگی نفتی بدور ماند

مدیر امور آبگیر بیلقان گفت: اقدام های فوری امور آبگیر بیلقان دربند تهران، مانع از ورود آلودگی نفتی در حاشیه جاده چالوس به منابع آبی تهران شد.

سدهای خوزستان توان مهار سیلاب احتمالی را دارند 29 بهمن 1399

سدهای خوزستان توان مهار سیلاب احتمالی را دارند

اهواز - معاون امور عمرانی استاندار خوزستان از وجود ظرفیت خالی در سدهای خوزستان به منظور کنترل سیلاب احتمالی خبر داد.

سرمای شدید باعث قطعی برق ۴.۷ میلیون نفر در شمال مکزیک شد 28 بهمن 1399

سرمای شدید باعث قطعی برق ۴.۷ میلیون نفر در شمال مکزیک شد

موجی از هوای سرد باعث شد تا برق ۴.۷ میلیون نفر در شمال مکزیک قطع شود و مقامات برای بازگرداندن برق و وارد کردن سوخت بیشتر با مشکل مواجه شوند. این موج هوای سرد به بخشی از آمریکا هم آسیب زد.

کمک ۱۲ میلیونی ژاپن به ایران برای کنترل آلودگی هوا ؟ 15 بهمن 1399

کمک ۱۲ میلیونی ژاپن به ایران برای کنترل آلودگی هوا ؟

موسسه همکاری‌های بین‌المللی ژاپن (جایکا) گفت: دولت ژاپن قراراست رقمی حدود ۱۲ میلیون دلار تجهیزات آزمایشگاهی مرتبط با آلودگی هوا را در اختیار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران قرار دهد.

آلودگی هوای‌ کلان‌شهرها و یخ‌بندان در ۱۴ استان/آسمان‌ کشور ۱۷ و ۱۸ بهمن بارانی است‌ 14 بهمن 1399

آلودگی هوای‌ کلان‌شهرها و یخ‌بندان در ۱۴ استان/آسمان‌ کشور ۱۷ و ۱۸ بهمن بارانی است‌

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی از اواخر وقت پنجشنبه ۱۶ بهمن، روز جمعه ۱۷ بهمن در غرب، دامنه زاگرس مرکزی، استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز مرکزی و البرز غربی و نیز برخی نقاط شمال غرب، بارش‌ها ادامه دارد.

نابودی تدریجی تالاب انزلی؛ تلاش وزارت نیرو برای سند زدن انزلی 13 بهمن 1399

نابودی تدریجی تالاب انزلی؛ تلاش وزارت نیرو برای سند زدن انزلی

مدیرکل حفاظت و احیای تالاب‌های محیط زیست از توافق وزارت نیرو و اداره منابع طبیعی گیلان برای واگذاری مدیریت تالاب انزلی خبرداد و گفت: به نظر می رسد برای وزارت نیرو شائبه مدیریتی پیش آمده است.