انتشار بوی نامطبوع در برخی شهرهای استان هرمزگان/ شکستگی‌ خطوط انتقال گاز تکذیب شد ۲۹ دی ۱۴۰۰

انتشار بوی نامطبوع در برخی شهرهای استان هرمزگان/ شکستگی‌ خطوط انتقال گاز تکذیب شد

گروه استان‌ها- انتشار بوی نامطبوع از صبح امروز در چند شهر استان هرمزگان سبب شده شایعاتی پیرامون شکستگی خطوط انتقال گاز و نفت شکل بگیرد اما شرکت گاز این مسئله را تکذیب کرده است.

پیدا و پنهان مازوت‌سوزی در اصفهان ۲۸ دی ۱۴۰۰

پیدا و پنهان مازوت‌سوزی در اصفهان

همجواری اصفهان با نیروگاه‌های مازوت‌سوز و پالایشگاه و پتروشیمی به‌ویژه در فصل سرد که اولویت تأمین گاز بخش خانگی است، احتمال استفاده از سوخت مازوت را در برخی صنایع افزایش داده، اگرچه مسئولان استان همواره تأکید بر آن دارند که حتی در زمان کمبود گاز هم از مازوت استفاده نخواهیم کرد.

پرونده نیروگاه گازی شیراز روی میز شورا ۲۶ دی ۱۴۰۰

پرونده نیروگاه گازی شیراز روی میز شورا

به دنبال شکایت شهروندان ساکن در محدوده نیروگاه گازی تولید برق شیراز، پرونده آلودگی صوتی نیروگاه گازی توسط کمیسیون بند ۲۰ و در شورای اسلامی شهر شیراز بررسی شد.

هیچ نیروگاهی اجازه مازوت‌سوزی ندارد ۲۶ دی ۱۴۰۰

هیچ نیروگاهی اجازه مازوت‌سوزی ندارد

معاون مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سازمان محیط زیست به هیچ نیروگاهی اجازه سوزاندن مازوت نداده است و واحدهای متخلف پلمب می شوند.

مازوت‌سوزی نیروگاه شهید منتظری اصفهان موقت بود/ در روزهای اخیر به هیچ وجه مازوت استفاده نشده است ۲۱ دی ۱۴۰۰

مازوت‌سوزی نیروگاه شهید منتظری اصفهان موقت بود/ در روزهای اخیر به هیچ وجه مازوت استفاده نشده است

گروه استان‌ها- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: در هفته گذشته به دلیل قطعی برق در تعدادی از شهرهای شمالی در دمای منفی ۸ درجه، نیروگاه شهید منتظری اصفهان با تصمیم شورای عالی امنیت ملی مجبور به باز نمودن موقتی پلمپ و استفاده از مازوت شد.

پاکسازی مناطق آلوده نفتی با راه حل های سبز جهاددانشگاهی ۱۹ دی ۱۴۰۰

پاکسازی مناطق آلوده نفتی با راه حل های سبز جهاددانشگاهی

پژوهشگران پژوهشکده علوم پایه کاربردی جهاددانشگاهی شهید بهشتی، با به کارگیری از میکرو ارگانیسم‌های موجود در طبیعت به ساخت پودر‌ها و سامانه‌هایی برای رفع آلودگی نفتی پرداخته اند.

برای نوشتن از عسلویه هوا کم است ۱۸ دی ۱۴۰۰

برای نوشتن از عسلویه هوا کم است

هنوز به عسلویه نرسیده‌ای؛ شعله‌های روشن پالایشگاها با ترکیب بوی گاز و دود ناشی از سوختن مواد هیدروکربنی به استقبالت می‌آیند. هوا مملو از گازهای مرگباری، چون SO۲ ،CO۲ و H۲S است.

مصرف مازوت در نیروگاه ری ممکن نیست/ بازسازی نیروگاه طی چند سال آینده ۱۸ دی ۱۴۰۰

مصرف مازوت در نیروگاه ری ممکن نیست/ بازسازی نیروگاه طی چند سال آینده

مدیرعامل نیروگاه ری گفت: با توجه به مصرف و اهمیت تامین ولتاژ و کنترل ولتاژ جنوب تهران و صنایع جنوب تهران، نوسازی و بازسازی واحد‌های قدیمی در حال انجام است.

واحد آلاینده هرکاری انجام دهد، بازهم آلاینده است ۱۵ دی ۱۴۰۰

واحد آلاینده هرکاری انجام دهد، بازهم آلاینده است

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: متاسفانه مسئولان برخی واحدهای صنعتی که ذاتا آلاینده هستند، طوری وانمود می‌کنند که گویا اگر کار خاصی را انجام دهند، از لیست آلاینده ها خارج خواهند شد در صورتی که هرکاری هم انجام دهند، بازهم آلاینده هستند.