اخبار منفی اوپک از تاثیر موج دوم کرونا بر صنعت نفت جهانی 29 شهریور 1399

اوپک: موج دوم کرونا روند بهبود تقاضای نفت را متوقف می‌کند اخبار منفی اوپک از تاثیر موج دوم کرونا بر صنعت نفت جهانی

ونزوئلا از ایران میعانات گازی وارد کرد 26 شهریور 1399

ونزوئلا از ایران میعانات گازی وارد کرد

میعانات گازی مورد نیاز برای رقیق کردن نفت خام فوق سنگین ونزوئلا در روز یکشنبه در یک نفتکش بسیار بزرگ از ایران به بندر خوزه ونزوئلا رسید. محتوای این محموله وارد شده از ایران هنوز کاملاً مشخص نیست ولی انتظار می‌رود شرکت نفت ونزوئلا از نفتای سنگین وارد شده به عنوان رقیق کننده برای تقویت تولید استفاده کند.

صدور انرژی رایگان به کشور دوست و برادر ! 26 شهریور 1399
آیا رئیس جدید TBI به بازگشت پول ایران کمک می‌کند؟

صدور انرژی رایگان به کشور دوست و برادر !

در حال حاضر ایران مطالبات زیادی بابت صادرات کالا از جمله گاز، برق از این کشور دارد که تاکنون اقدام جدی نسبت به پرداخت آن از سوی بانک عراقی صورت نگرفته است. مقامات عراقی اینگونه مطرح کرده بود که به دلیل تحریم ایران امکان پرداخت دلار و یا یورو را ندارند و پیشنهاد پرداخت با دینار را مطرح کرده و پس از آن نیز عنوان کرده بود که به جای ارز کالای اساسی به ایران می‌دهند.

زمزمه های مجلس برای تاسیس وزارت خانه انرژی 25 شهریور 1399

زمزمه های مجلس برای تاسیس وزارت خانه انرژی

وزارت نفت یک ساختار قدیمی و تک محصولی است و اکنون نیاز به یک وزارت انرژی است.رئیس کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر اینکه باید در حوزه انرژی انسجام مدیریتی وجود داشته باشد، گفت: مجلس آمادگی همکاری با وزارت نفت را در بالادست نفت و گاز و موارد پایین دستی دارد.

انتقاد شدید مجلس از وزارت نفت در اصلاح الگوی مصرف 25 شهریور 1399

انتقاد شدید مجلس از وزارت نفت در اصلاح الگوی مصرف

متأسفانه علیرغم احداث بیش از ۲۰۰ حلقه چاه به ارزش هزینه هر حلقه ۸ میلیون دلار نتوانسته‌ایم تأسیسات مرکزی را به موقع راه‌اندازی کنیم و از این فرصت محروم شده‌ایم. در میدان های نفتی آذر و چنگوله نیز این توضیح را دادند که چاه‌ها وضعیت مناسبی ندارند و امکان بهره‌برداری تا ۶۵ هزار بشکه طبق برنامه قبلی وجود ندارد.

آلودگی آب چهارمحال و بختیاری با فرآورده‎های نفتی 25 شهریور 1399

آلودگی آب چهارمحال و بختیاری با فرآورده‎های نفتی

لازم به تاکید است، به استناد جزئیات مطرح شده از آلودگی آب مناطق استان چهارمحال و بختیاری، پساب حاصل از فعالیت پتروشیمی لردگان، زمینه ورود آمونیاک به حوضه آبی را فراهم کرده و زمینۀ ایجاد مشکلات عدیده‌ای ازجمله، امراض پوستی و تلفات دامی را برای مردم به همراه داشته است.

زوایای پنهان مخفی‌ترین خط لوله نفت 23 شهریور 1399

زوایای پنهان مخفی‌ترین خط لوله نفت

این خط لوله زمان شاه احداث شد که ایلات را به اشکلون و در حقیقت دریای سرخ را به مدیترانه متصل کرده و به نوعی کانال سوئز را دور می‌زد. 50 درصد این خط لوله 16 اینچی متعلق به ایران است، اما ارزش خط لوله زمانی است که trough put یعنی نفتی در آن جریان داشته باشد وگرنه خط لوله‌ای که حدود 50 سال پیش ساخته شده ارزشی ندارد.

وزارت بدهکار نیرو چطور می‌خواهد برق مجانی بدهد ؟ 23 شهریور 1399
روح مجلس از طرح برق رایگان دولت بی‌خبر است

وزارت بدهکار نیرو چطور می‌خواهد برق مجانی بدهد ؟

چندی پیش حسن روحانی اعلام کرد دولت قصد دارد در آخرین سال فعالیت خود، برق مجانی را نیز به لیست کار‌های خود اضافه کند، البته باید توجه داشت که مزایای برق رایگان تنها شامل حال کم‌مصرف‌ها خواهد شد.

آمریکای جنوبی هاب قدرتمند انرژی پاک 23 شهریور 1399

آمریکای جنوبی هاب قدرتمند انرژی پاک

در حال حاضر پایگاه فوتو ولتائیک خورشیدی ویلانوئوا در مکزیک که متعلق به شرکت اِنِل است، بزرگترین مزرعه خورشیدی در منطقه بوده و ۸۲۸ مگاوات ظرفیت تولید دارد. با این حال مزرعه فوتو ولتائیک خورشیدی در میناس گریس برزیل به ظرفیت ۱.۳ گیگاوات که متعلق به شرکت اورورا انرژیاس است، بزودی عنوان برتری را از این مزرعه خورشیدی مکزیکی خواهد ربود.

رویترز: نفتکش‌های حامل سوخت ایران به سمت ونزوئلا در حرکت اند 22 شهریور 1399

رویترز: نفتکش‌های حامل سوخت ایران به سمت ونزوئلا در حرکت اند

مردم ونزوئلا عصبانی در صف های طویل منتظر بنزین ایرانی هستند. ایران برای کمک به ونزوئلا که تحت تحریم های آمریکا قرار دارد، نخستین ناوگان متشکل از 5 تانکر سوخت را بین ماه های مه و ژوئن به ونزوئلا فرستاد. این شناورها بدون مزاحمت وارد بندرهای این کشور شدند.