حقوق نجومی از جیب معلمان/ مدیرعامل پتروشیمی نیمه‌کاره «دنا» ۷۳ میلیون تومان حقوق می‌گیرد
حقوق نجومی از جیب معلمان/ مدیرعامل پتروشیمی نیمه‌کاره «دنا» ۷۳ میلیون تومان حقوق می‌گیرد
جمع حقوق و مزایا مدیرعامل مدیر عامل پتروشیمی دنا که منصوب شده در دولت حسن روحانی است و یکی از شرکت های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان و زیر مجموعه هلدینگ انرژی سپهر در آبان‌ماه بیش از ۷۳ میلیون تومان بوده است.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از برنا، شرکت صنایع پتروشیمی دنا وابسته به هلدینگ انرژی سپهر با سرمایه گذاری عظیم شرکت پتروفرهنگ ایجاد شده تا با محوریت تولید متانول به وظایف خود عمل کند البته هنوز به مرحله بهره برداری نرسیده است.
شرکت صنایع پتروشیمی دنا با سرمایه گذاری 481 میلیون دلار در فاز 2 منطقه پتروشیمی شهر عسلویه در حال ساخت است.
شرکت پتروفرهنگ در راستای سیاست های صندوق ذخیره فرهنگیان، منابع مالی خود را در زمینه صنعت نفت و گاز، پتروشیمی و انرژی در جهت ایجاد ارزش افزوده و سودآوری هر چه بیشتر سپرده فرهنگیان سرمایه گذاری کرده است که در این راستا صندوق ذخیره فرهنگیان در شرکت انرژی سپهر که شامل سه پتروشیمی دنا، سبلان و سیراف است برای تولید متانول در کشور سرمایه‌گذاری‌ کرده تا بخش از مسائل و مشکلاتی مالی صندوق ذخیره فرهنگیان کاهش یابد.
اما با توجه به اسنادی که به دست خبرگزاری رسیده است مانند سال های گذشته به دلیل عدم شفافیت شاهد تخلفات مالی و فیش های حقوق نجومی در شرکت های تابعه صندوق ذخیره فرهنگیان مانند پتروشیمی دنا هستیم؛ از این دست مدیران باقی مانده از دولت حسن روحانی همچنان در بخش‌های مختلف اجرایی حضور داشته و تلاش زیادی می‌کنند تا همچنان حقوق نجومی دریافت کرده و در سایه عدم نظارت‌ها بر اندوخته‌های مالی خود که دیوان محاسبات کل کشور و سازمان بازرسی کل کشور هم به استمرار حقوق نجومی انتقادات تندی دارند حقوق‌های خاص بگیرند.

                                

محمد علی کریمیان در هفته پایانی تیرماه 1400 و در دوران دولت تدبیر و امید به مدیر عاملی پتروشیمی دنا منصوب شد و براساس اسنادی که به دست خبرگزاری برنا رسیده است ایشان در آبان ماه سال جاری حقوق 73 میلیون تومانی از شرکت پتروشیمی دنا دریافت کرده است. این درحالی است که پروژه های این شرکت هنوز در حال تکمیل است و از نظر اقتصادی تا به امروز سودآوری برای صندوق ذخیره فرهنگیان نداشته است و همین رویه موجب انتقادات معلمانی که خیلی از آنها حقوق 3 تا 4 میلیون تومان در ماه دریافت می‌کنند شده است. این در حالی است که صندوق ذخیره فرهنگیان با این سیاست تاسیس شده است تا با راه‌اندازی شرکت‌ها و هلدینگ‌های مختلف اقتصادی دستگیر بازنشستگان آموزش و پرورش در روزگار پیری باشند اما گویا سودهای شرکت‌ها و هلدینگ‌های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان به جیب نجومی بگیران خاص می‌رود.
عزم دولت آیت الله رئیسی جمع شدن بساط نجومی بگیرانی است که سعی می‌کنند در سایه عدم نظارت‌های قانونی و تاریک‌خانه شرکت‌های دولتی برای خود سرمایه‌اندوزی کنند. این در حالی است که اخیرا رئیس جمهور با اشاره به موضوع حقوق‌های غیر متعارف اعلام کرده است که حقوق یک حدی دارد که حد آن باید برای تمام افراد شاغل در دولت و شرکت های دولتی مشخص شود و بیش از آن میزان هم نباید پرداخت شود. مردم انتظار شنیدن اخباری درباره حقوق های چند ده میلیونی را ندارند و به حقوق نجومی باید خاتمه داده شود.
در فیش حقوقی آبان ماه 1400 محمد علی کریمیان -مدیر عامل پتروشیمی دنا (وابسته به هلدینگ انرژی سپهر با سرمایه گذاری شرکت پتروفرهنگ) مبالغ حقوق پایه 84.823.207ریال، مزایا 166.716.912ریال درج شده است و همچنین مبلغ اضافه کاری آبان ماه وی 181.090.516 ریال بوده است و برای 4 روز ماموریت مبلغ 103.109.398 ریال دریافت کرده ‌اند.
براین اساس در فیش آبان‌ماه جمع حقوق و مزایا مدیرعامل عامل پتروشیمی دنا 732.865.099ریال درج شده است.
رئیس جمهور همچنین به موضوع انتشار اخبار پرداخت حقوق‌های نجومی در برخی دستگاه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در برخورد با حقوق‌های نجومی قاطع و مصمم است و در هرکجا که با ارائه مستندات موضوع به اثبات برسد در جهت اصلاح آن با فوریت اقدام می شود.

اخبار گروه سایر رسانه‌ها صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌هاست و خبرگزاری تسنیم هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.