امکانات لازم برای جمع‌آوری آب‌های سطحی در کنارک وجود ندارد
امکانات لازم برای جمع‌آوری آب‌های سطحی در کنارک وجود ندارد
وزیر نیرو گفت: امکانات و تجهیزات لازم برای جمع‌آوری آب‌های سطحی کنارک وجود ندارد و هم اینک افراد و مسوولان مختلف زحمت می کشند اما آب را از یک خانه بیرون و به کوچه رها و بعدا آب مجددا دور می زند و به داخل خانه دیگری می رود.

علی اکبر محرابیان در جلسه ستاد مدیریت بحران در کنارک اظهار کرد: بازدیدی که از شهر کنارک داشتم مشاهده کردم که مردم مشکلات زیادی دارند که خیلی متاسف شدم که آب‌های سطحی در معابر و خانه‌های زندگی را برای مردم مختل و سخت و تردد را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی گفت: یک نصف روز زندگی در این خانه‌های آبگرفته سخت است و باید در ابتدا هر چه سریعتر بصورت عملیاتی و هماهنگ نسبت به تخلیه آب از خانه ها تلاش همگانی صورت گیرد.

وی از تلاش های مدیران کنارک و حضور مسوولان استان سیستان وبلوچستان و گروه‌های خیری و جهادی برای پیگیری مشکلات مردم تشکر کرد و ادامه داد: وقتی مسوولان، نماینده مجلس، نیروهای نظامی و انتظامی و ارتش، شهرداری مشهد در یک منطقه سیل زده حضور پیدا می کنند مردم دلگرم تر می شوند.

وزیر نیرو گفت: نماینده چابهار در مجلس تلاش‌های زیادی برای پیگیری مشکلات مردم انجام داده و حساسیت لازم را دارند تا مردم کمترین مشکلات را داشته باشند و اینکه امروز همراه ما بودند در بازدید از شهر کنارک و صمیمیتی که مردم با آن داشتند برایم قابل توجه بود.

محرابیان با اشاره به اینکه مدیریت کار در بحث جمع آوری آب‌های سطحی باید عملیاتی و به سمت تصمیم گیری پیش برود و باید وظایف هر کدام مشخص و بدانیم هر کدام چه کارهایی انجام می‌دهند، خاطرنشان کرد: دستور ویژه دادم تا هر چه سریعتر پمپ‌های قوی برای تخلیه آب از خانه ها فردا وارد کنارک و با بکارگیری آنان مشکلات را برای سکونت مردم به حداقل رساند.

وی ادامه داد: هدایت و مدیریت کار باید متمرکز باشد تا بهتر امورات و مشکلات پیگیری و سریعا به نتیجه برسد برای همین اگر استاندار صلاح بدانند مهندس جانباز مدیریت کار را شخصا برعهده بگیرند و تیم‌های مختلف که امروز وارد استان سیستان وبلوچستان و کنارک می شوند بتوانند با هماهنگی بهتر کار کنند.