احداث سه نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در استان سمنان
احداث سه نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی در استان سمنان
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای سمنان از احداث سه نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی جمعا با ظرفیت ۳۰ مگاوات در سطح استان سمنان خبر داد .

سید علی‌اکبر صباغ، رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان با اشاره به ظرفیت بالای استان در حوزه انرژی‌های پاک اظهار کرد: گستره بالای سمنان به عنوان ششمین استان پهناور کشور و وجود بیش از حدود ۳۲۰ روز آفتابی در طول سال، این استان را به استانی مستعد در حوزه انرژی خورشیدی تبدیل کرده است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی از بسترسازی برای احداث نیروگاه در تمام شهرستان‌های هشت‌گانه این استان خبر داد و اضافه کرد: برق منطقه‌ای سمنان با همکاری سایر نهادها و سازمان ها از جمله استانداری سمنان و سازمان جهاد کشاورزی استان در خصوص تخصیص و ایجاد مجتمع‌های خورشیدی و آماده سازی شرایط وا گذاری زمین به متقاضیان اقدام کرده است و هم اکنون شرایط احداث نیروگاه در تمام شهرستان‌های استان فراهم است.

رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت برق منطقه ای سمنان، تولید انرژی از طریق انرژی‌های نو در سطح استان را به تناسب کل تولید برق استان، بیش از یک درصد اعلام و خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در زمینه نیروگاه‌های خورشیدی توسط بخش خصوصی و با تضمین وزارت نیرو مبنی برخرید برق تولیدی صورت می‌پذیرد .

وی با اشاره به حمایت‌های وزارتخانه از سرمایه‌هاری‌ها در حوزه برق و انرژی تصریح کرد: در همین راستا، سازمان ساتبا به عنوان سازمان متولی نیروگاه های تجدید پذیر در کشور به منظور جلب مشارکت سرمایه گذاری ،با عقد قرار داد خرید تضمینی برق تولیدی بخش خصوصی را به‌صورت تضمینی خریداری می‌کند.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای سمنان نیروگاه های مقیاس کوچک گازی را نیز از دیگر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان برشمرد و گفت: تاکنون بیش از ۲۴ مگاوات تولید برق از طریق نیروگاه‌های تولید برق مقیاس کوچک در مناطق مختلف استان توسط بخش خصوصی ظرفیت‌سازی شده است .