قیمت نفت در بازار انرژی افزایش یافت
قیمت نفت در بازار انرژی افزایش یافت
به رغم انتظار بازار انرژی برای توافق اوپک پلاس در افزایش عرضه، بهای طلای سیاه شاهد رشد بود.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از خبرگزاری رویترز، سرمایه گذاران بازار‌های نفتی همچنان نگران نتایج گسترش سریع سویه امیکرون در کشور‌های مختلف و تاثیر آن بر میزان تقاضا برای نفت خام هستند. انتظار می‌رود امروز سازمان اوپک پلاس برای افزایش میزان تولید نفت خام به توافق برسد. همه این موارد بهای طلای سیاه در بازار را تحت تاثیر قرار داد.

بر این اساس، هر بشکه نفت برنت دریای شمال در معاملات جهانی با ۱.۵ درصد افزایش به ۷۸ دلار و ۹۸ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز با ۸۷ سنت افزایش، ۷۶ دلار و ۸ سنت در هر بشکه داد و ستد شد.

به گفته تحلیلگران میزان ابتلا به سویه جدید کرونا موسوم به امیکرون در جهان در حال افزایش است و این اتفاق می‌تواند در میان مدت بر میزان عرضه و تقاضا و در نتیجه قیمت نفت خام تاثیرات زیادی داشته باشد.

در بازار ارزهای بین المللی، ارزش دلار در برابر ین ژاپن امروز در بازار‌های جهانی با بالاترین میزان خود در ماه‌های اخیر رسید. نرخ برابری دلار آمریکا در برابر ین ژاپن برای نخستین بار از نوامبر سال گذشته تا ۱۱۵.۳۹۵ افزایش یافت. شاخص دلار نیز امروز با جهشی بی سابقه میزان ۱.۶۴۲۰ را به ثبت رساند.