وزیر نیرو از غرفه شرکت آب و فاضلاب استان قم بازدید کرد
وزیر نیرو از غرفه شرکت آب و فاضلاب استان قم بازدید کرد
وزیر نیرو از غرفه شرکت آب و فاضلاب استان قم در نمایشگاه پژوهش و فناوری صنعت آب و برق کشور در پژوهشگاه نیرو بازدید کرد و از نزدیک در جریان فعالیت‌های پژوهشی این شرکت قرار گرفت.

به گزارش نبض‌انرژی،علی‌اکبر محرابیان در بازدید از غرفه شرکت آب و فاضلاب استان قم ضمن ابراز خرسندی از اقدامات آبفای قم در راستای کاربردی کردن طرح‌های پژوهشی، حمایت از پژوهش را در افزایش راندمان و کاهش تلفات مهم دانست.

وی همچنین با اشاره به سیاست‌های وزارت نیرو در راستای حمایت از طرح‌های پژوهشی،  بر لزوم تبدیل پژوهش‌های و تحقیقات صورت گرفته به تولیدت قابل‌اتکا تأکید کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در ابتدای این بازدید به ارائه گزارشی از اقدامات شرکت آب و فاضلاب در حوزه پژوهش و تحقیقات پرداخت و گفت: سیاست ما در حمایت از طرح‌های پژوهشی، بر اساس نیازهای روز صنعت آب و فاضلاب بوده است.

وی تهیه منعقد کننده‌های شیمیایی پلیمری جهت تصفیه آب و فاضلاب را ازجمله طرح‌های پژوهشی برشمرد و با اشاره به وارداتی بودن این مواد و تأثیرات تحریم‌ها بر آن خاطرنشان کرد: حمایت از این طرح می‌تواند باعث خودکفایی صنعت آب و فاضلاب و عدم نیاز به واردات در این زمینه شود.

دکتر علی جان صادق پور یکی دیگر از طرح‌های مهم پژوهشی شرکت آب و فاضلاب قم را ساخت اسکروپمپ‌های تلمبه‌خانه‌های فاضلاب برشمرد و اظهار داشت: برای نخستین بار در کشور با حمایت‌های صورت گرفته از یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان این دستگاه در قم بومی‌سازی شد و پس از بهره‌برداری موفق از یکی از نمونه‌های تولیدی، تجاری‌سازی آن در دستور کار قرار گرفت.

یادآور می‌شود شرکت آب و فاضلاب استان قم با 5 طرح پژوهشی و 5 نمونه از تجهیزات صنعتی در نمایشگاه پژوهش و فناوری صنعت آب و برق شرکت کرده که موردتوجه بازدیدکنندگان نیز قرارگرفته است.