سرپرست منطقه آزاد کیش خبر داد: اختصاص سهمیه ۲۰ لیتری بنزین برای هر کد ملی
سرپرست منطقه آزاد کیش خبر داد: اختصاص سهمیه ۲۰ لیتری بنزین برای هر کد ملی
سرپرست مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: یارانه سهمیه بنزین از هر کارت بانکی قابل برداشت است و افراد در صورت نداشتن خودرو می توانند این یارانه را با نرم افزاری که به همین منظور طراحی شده به فروش برسانند.

محمد رضا لواسانی روز چهارشنبه با اعلام این حبر به رسانه ها، مساله افزایش قیمت بنزین را کذب اعلام کرد و اظهار داشت: تغییر قیمت‌ حامل‌های انرژی نیازمند مصوبه مجلس بوده و در بودجه ۱۴۰۱ اشاره ای به افزایش قیمت بنزین  و سهمیه سوخت نشده است .

به گزارش نبض‌انرژی،وی اضافه کرد: از این پس سهمیه بنزین به دارندگان هر کد ملی دارای خودرو یا فاقد خودرو تعلق می گیرد و  میزان یارانه تخصیصی به ازای هر نفر  معادل ۲۰ لیتر بنزین به نرخ  ۱۵ هزار ریال است.

لواسانی افزود: یارانه سهمیه بنزین از هر کارت بانکی قابل برداشت است و افراد در صورت نداشتن خودرو می توانند این یارانه را با نرم افزاری که به همین منظور طراحی شده به فروش برسانند و افرادی که به هر دلیلی امکان فروش سهمیه ی خود یا انتقال به دیگری را نداشته باشند، بعد از مدت مشخصی مبلغ آن را به صورت فروش خودکار، در حساب خود دریافت خواهند کرد .

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: تمام دارندگان کد ملی که بیش از یک سال در کشور اقامت داشته باشند، مشمول طرح هستند و با اجرایی شدن طرح جدید سهمیه بنزین، رانندگان وسائط نقلیه عمومی همچنان از سهمیه‌ خود برخوردارند و هیچگونه تغییری در سهمیه تاکسی‌ها، خودروهای عمومی و گازوییلی ایجاد نمی‌شود، و اعضای  خانواده‌ هایشان  نیز مشمول دریافت یارانه سهمیه ۲۰لیتر بنزین می‌شوند.

وی با ابراز امیداوری از مشارکت گسترده و همراهی مردم جزیره کیش  اظهار داشت: انتظار می رود اجرای طرح جدید تخصیص یارانه بنزین در این جزیره به الگویی در سطح کشور تبدیل شود.

فراهم کردن زیرساخت ها در روند اجرای طرح جدید تخصیص سهمیه سوخت بر اساس کد ملی برعهده  شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی، وزارت اقتصاد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.