اکتشاف تقریبا صفر نفت و گاز در جهان طی سال ۲۰۲۱
اکتشاف تقریبا صفر نفت و گاز در جهان طی سال ۲۰۲۱
مؤسسه‌ تحقیقاتی ریستاد انرژی اعلام کرد صنعت نفت بدترین عملکرد خود را در زمینه اکتشاف نفت و گاز در سال جاری میلادی از ۱۹۴۶ داشته‌ و هیچ اکتشاف قابل توجهی تا این ماه گزارش نشده است.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از اویل پرایس، مؤسسه‌ تحقیقاتی ریستاد انرژی اعلام کرد اکتشاف نفت و گاز در کل جهان در 2021 به پائین‌ترین رقم طی 75 سال گذشته رسیده‌است. کل اکتشاف‌های انجام‌شده در جهان تا پایان ماه نوامبر سال جاری میلادی، 4٫7 میلیارد بشکه معادل‌های نفتی برآورد شده‌است. هیچ اکتشاف قابله توجهی تا این ماه گزارش نشده و صنعت نفت بدترین عملکرد خود را در این زمینه از 1946 داشته‌است. 12٫5 میلیارد بشکه معادل‌های نفتی در 2020 استخراج‌شده بود.

 66 درصد از کل اکتشاف‌های انجام‌شده را مایعات به خود اختصاص داده‌اند. 7 اکتشاف جدید در ماه نوامبر گزارش شده که طی آن‌ها 219 میلیون بشکه معادل‌های نفتی استخراج‌شده بود. متوسط ماهانه میزان اکتشافات در سال جاری میلادی 424 میلیون بشکه معادل‌های نفتی است.
بزرگ‌ترین اکتشاف در نوامبر 2021 و متعلق به شرکت لوک اویل روسیه بود که در غرب سواحل مکزیک انجام شد و تخمین زده می‌شود حدود 75 میلیون بشکه معادل‌های نفتی را در بر بگیرد.
میدان نفتی نانگکا-1 در سواحل مالزی دومین اکتشاف بزرگ انجام‌شده در سال جاری میلادی بوده‌است.
نروژ هم به اکتشافات کوچک تا متوسط خود ادامه می دهد.