لزوم تقویت زیرساخت‌های تولید برق حرارتی در خوزستان
لزوم تقویت زیرساخت‌های تولید برق حرارتی در خوزستان
رئیس شورای پایایی منطقه‌ای شبکه برق خوزستان با بیان اینکه باید در ترکیب نیروگاه‌های خوزستان تغییراتی داده شود، گفت: زیرساخت‌های تولید برق حرارتی در استان لازم است که تقویت شود چرا که احداث این نیروگاه‌ها در خوزستان پایداری شبکه را ارتقا می‌دهد و وابستگی به نیروگاه‌های برق آبی را کم می‌کند.

محمود دشت بزرگ در بیست و سومین جلسه شورای پایایی شبکه برق خوزستان که با حضور مدیران صنعت برق خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد، بیان کرد: اگر ۸ هزار و ۹۰۰ مگاوات نیروگاه حرارتی مصوب خوزستان اجرایی شود، ترکیب نیروگاه‌های تولید برق در خوزستان برعکس می شود و از ۶۰ درصد تولید برق آبی و ۴۰ درصد حرارتی کنونی به ۶۰ درصد تولید از طریق نیروگاه‌های حرارتی خواهیم رسید و دیگر، شبکه تحت تاثیر شرایط جوی خشکسالی و ترسالی قرار نخواهد گرفت.

به گزارش نبض‌انرژی،وی با اشاره به انسجام و هماهنگی صنعت برق استان در عبور از پیک تابستان ۱۴۰۰، افزود: لازم است که این همکاری‌ها در عبور از پیک زمستان پیش رو نیز تداوم داشته باشد تا عبور موفقیت آمیزی از آن داشته باشیم.

رئیس شورای پایایی منطقه‌ای شبکه برق خوزستان اظهار کرد: در تلاش هستیم سوخت موردنیاز نیروگاه ۲۵ مگاواتی میان رود که تکمیل شده است، تامین و در زمستان در شمال خوزستان وارد مدار شود و بخشی از بار مورد نیاز این منطقه را تامین کند.

دشت بزرگ ادامه داد: برای تابستان ۱۴۰۱ نیز لازم است که توجه به پروژه محوری شود و هماهنگی‌های لازم بین شرکت‌های تولید، انتقال و توزیع در این زمینه وجود داشته باشد و تکالیف شرکت توانیر در این خصوص اجرایی و به سرانجام برسد.

وی با بیان اینکه باید در ترکیب نیروگاه‌های خوزستان تغییراتی داده شود، گفت: زیرساخت‌های تولید برق حرارتی در استان لازم است که تقویت شود چرا که احداث این نیروگاه‌ها در خوزستان پایداری شبکه را ارتقا می‌دهد و وابستگی به نیروگاه‌های برق آبی را کم می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از شرکت برق منطقه‌ای خوزستان، وی بیان کرد: انرژی در خوزستان اهمیت زیادی دارد و باید پایش و مراقبت دائم از شبکه در موضوع پدافند غیرعامل مد نظر قرار بگیرد تا خطری متوجه شبکه نشود.

رئیس شورای پایایی منطقه‌ای شبکه برق خوزستان با اشاره به اهمیت وصول مطالبات از صنایع، بیان کرد: برای اتمام به موقع پروژه‌ها در زمان مقرر لازم است که وصول مطالبات از صنایع به موقع انجام شود تا بتوانیم هزینه‌های پروژه‌ها را پرداخت و به سرانجام برسانیم.

ارائه گزارش عملکرد عبور از پیک تابستان ۱۴۰۰ و تکالیف شرکت‌ها در زمستان پیش رو، از دیگر محورهای نشست شورای پایایی منطقه‌ای شبکه برق خوزستان بوده است.