تکلیف تغییر قیمت بنزین مشخص شد / بهادری جهرمی: اهل تصمیمات یک‌شبه نیستیم
تکلیف تغییر قیمت بنزین مشخص شد / بهادری جهرمی: اهل تصمیمات یک‌شبه نیستیم
تکلیف تغییر قیمت بنزین مشخص شد / بهادری جهرمی: اهل تصمیمات یک‌شبه نیستیم
خانواده عراقی که در یک حادثه عجیب و دردناک، ۴ فرزند کودک و نوجوان خود را در خدمت به زوار امام حسین علیه‌السلام از دست داده بود، پس از سفر به ایران و زیارت حرم‌های اهل بیت علیهم‌السلام، قرآن اهدایی رهبر معظم انقلاب را دریافت کردند.

علی بهادری‌جهرمی سخنگوی دولت گفت: آنچه که روز گذشته در رسانه‌ها با عنوان گرانی بنزین منتشر شده صحیح نیست و سوءبرداشت از نامه معاون محترم اقتصادی رئیس‌جمهور است.
وی افزود: قرار نیست بنزین گران شود و دولت اهل تصمیمات یک شبه نیست. حتما اگر قرار باشد تصمیمی گرفته شود که در زندگی جاری و عمومی مردم اثر بگذارد جوانب مختلف آن سنجیده می‌شود.
سخنگوی دولت ادامه داد: درباره این طرح نیز مقرر شده بصورت آزمایشی در دو جزیره قشم و کیش، سهمیه بنزین به‌جای خودرو‌ها به افراد اختصاص پیدا کند و قیمت عرضه همان نرخ عادی 1500 تومان برای بنزین سهمیه‌ای و 3000 تومان برای بنزین آزاد است که هیچ تفاوتی با نرخ موجود نخواهد داشت. در حال حاضر اگر کسی خودرو نداشته باشد نمی‌تواند از سهمیه بنزین هم استفاده کند در حالیکه سوخت سرمایه ملی و متعلق به همه مردم است، اما کسی که مثلا چهار خودرو داشته باشد، چهار برابر سهمیه استفاده می‌کند. طبیعتا این روش ناعادلانه است و سهم کسی که توان خرید خودرو ندارد در سوخت دیده نمی‌شود.
بهادری‌جهرمی تصریح کرد:، اما با این تغییر که بصورت آزمایشی بنا شده انجام شود کسی که خودرو ندارد هم می‌تواند سهمیه سوخت با کد ملی خود داشته باشد و آن را به قیمت مناسب به دیگران عرضه کند.
وی در پایان تاکید کرد: لذا خبرسازی‌ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد.