گزارش پرونده «پتروشیمی گلستان» به دفتر رئیس قوه قضاییه ارسال شد
گزارش پرونده «پتروشیمی گلستان» به دفتر رئیس قوه قضاییه ارسال شد
گرگان- رئیس کل دادگستری استان گلستان از ارسال گزارش پرونده «پتروشیمی گلستان» به دفتر رئیس قوه قضاییه خبر داد.

 در پی سفر استانی اخیر رئیس قوه قضاییه به گلستان و صدور دستوراتی جهت رسیدگی به دو پرونده کثیرالشاکی «پتروشیمی گلستان» و «موج‌های آبی گنبدکاووس» حیدر آسیابی، رئیس کل دادگستری استان گلستان از ارسال گزارش پرونده «پتروشیمی گلستان» به دفتر رئیس قوه قضاییه خبر داد.

رئیس کل دادگستری گلستان در این خصوص اظهار کرد: پرونده «پتروشیمی گلستان» یکی از دو پرونده کثیرالشاکی بود که توسط رئیس قوه قضاییه در سفر به استان گلستان بررسی و قرار شد برای تفویض اختیارات بیشتر گزارش جریان پرونده به ریاست قوه قضاییه ارسال شود که روز گذشته این کار انجام شد.

حیدر آسیابی بیان کرد: در دومین پرونده کثیرالشاکی هم که مربوط به پرونده «موج‌های آبی گنبدکاووس» است با دستور رئیس قوه قضاییه، جلسه‌ای با حضور هیات عالی قضایی استان گلستان و شاکیان پرونده برای چاره‌اندیشی در دادگستری شهرستان گنبدکاووس به‌زودی برگزار خواهد شد.

وی گفت: درباره موضوع پروژه معروف به «عمانی‌ها» در بندرگز و طرح واگذاری ساحل بندرترکمن هم اداره کل بازرسی استان گلستان مکلف شد گزارشی از قراردادهای واگذاری این طرح‌ها و تخلفات احتمالی تهیه و به سازمان بازرسی کشور و دادگستری استان گلستان اعلام کند.

گفتنی است؛ حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در جلسه شورای عالی قوه قضاییه مورخ ۲۹ آذرماه با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته در خصوص به نتیجه رساندن مصوبات پیرامون پرونده پتروشیمی استان گلستان تاکید کرد: روز شنبه، با مسئولین استان تماس گرفته شد تا هر چه سریعتر به موضوعات این پرونده رسیدگی شود و هر زمانی نیازمند تفویض اختیاری بود اعلام شود تا اقدامات لازم انجام شود.