نیمی از خطوط لوله نفت آمریکا خالی است
نیمی از خطوط لوله نفت آمریکا خالی است
نیمی از خطوط لوله نفت خام در ایالات متحده به دلیل کاهش تولید سوخت‌های فسیلی پس از شیوع همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، خالی است و مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از راشاتودی، نیمی از خطوط لوله نفت خام در ایالات متحده به دلیل کاهش تولید سوخت‌های فسیلی پس از شیوع همه‌گیری جهانی ویروس کرونا، خالی است و مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

قبل از همه‌گیری کرونا، میزان استفاده از خطوط لوله نفت در این کشور 60 تا 70 درصد بود، اما اکنون به 50 درصد رسیده چرا که تولید از حدود 13 میلیون بشکه در روز به 11 میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

با این حال، میانگین تولید در میادین نفتی آمریکا به طور مساوی توزیع نشده است. به عنوان مثال، طبق گفته رایان ساکستون، رئیس داده‌های نفت شرکت وود مکنزی، خط لوله گری اوک Gray Oak در حوضه پرمین، 94 درصد مورد استفاده قرار گرفته است.

خط لوله بریج تکس BridgeTex که نفت را از میدلند و کلرادو به هیوستون می فرستد، با 70 درصد ظرفیت خود کار می کند.

این وضعیت رقابت را در بخش میانی نفت تشدید می کند چرا که اپراتورهای خط لوله باید برای بشکه های بیشتر بجنگند. با این حال، این چیزی است که برای اولین بار رخ نداده است. در مرحله رونق چرخه کالا در بخش نفت و گاز، این صنعت برای ایجاد ظرفیت حمل و نقل جدید عجله می کند تا زمانی که متوجه شود در مرحله رکود بیش از حد بوده است.

آخرین باری که چنین اقدامی در ایالات متحده صورت گرفت مربوط به حوضه پرمین می شود و ناشی از کمبود واقعی ظرفیت تخلیه خط لوله بود که بر قیمت نفت خام پمپاژ شده در پربازده ترین میدان نفتی شیل ایالات متحده تأثیر گذاشت.

مجموعه‌ای از پروژه های خط لوله جدید این وضعیت را کاهش داد و به افزایش قیمت ها کمک کرد، اما پس از آن، همه گیری کرونا رخ داد و بسیاری از ظرفیت خط لوله را غیر ضروری کرد.