آبرسانی پایدار به ۸۰ روستای خراسان جنوبی تا پایان امسال
آبرسانی پایدار به ۸۰ روستای خراسان جنوبی تا پایان امسال
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی گفت: آبرسانی پایدار به ۸۰ روستای استان در برنامه سال جاری بوده که تاکنون به ۴۰ روستا انجام شده است و آبرسانی پایدار به ۴۰ روستای دیگر تا پایان امسال انجام می‌شود.

حسین امامی روز یکشنبه افزود: از ابتدای سال جاری آبرسانی پایدار به ۴۰ روستا با اعتبار بیش از ۵۴ میلیارد تومان انجام شده است و با اجرای این طرح‌ها ۱۶ هزار و ۵۱۰ نفر در روستاهای استان از آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند.

به گزارش نبض‌انرژی،وی بیان کرد: آبرسانی پایدار با اجرای شبکه و خط انتقال انجام شده است یا با ایجاد تاسیسات، افزایش ظرفیت در خط انتقال، مخازن و ایستگاه‌های پمپاژ مردم این روستاها به پایداری آب رسیدند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی گفت: آبرسانی پایدار به ۴۰ روستای دیگر نیز با اعتبار حدود ۷۰ میلیارد تومان تا پایان سال جاری انجام خواهد شد که طرح‌های باقیمانده در مجموع بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و هفت هزار و ۲۰۴ نفر دیگر از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی افزود: ۹۰ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد شبکه آبرسانی در خراسان جنوبی وجود دارد که آبرسانی به این روستاها در برنامه سال مالی آینده است.

امامی عنوان کرد: امسال ۱۱۸ میلیارد تومان اعتبار استانی برای آبرسانی پایدار به روستاهای خراسان جنوبی مصوب شده که از این مقدار تاکنون ۴۰ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

وی با اشاره به کاهش تعداد روستاهای آبرسانی سیار استان به دلیل قرار گرفتن در فصل سرما گفت: در حال حاضر به ۳۲۰ روستا آبرسانی سیار می‌شود که تعداد آن نسبت به فصل تابستان کاهش چشمگیری دارد.

۳۰۹ هزار و ۹۲۳ نفر براساس سرشماری سال ۱۳۹۵ در مناطق روستایی استان خراسان جنوبی زندگی می‌کنند که بیش از ۴۰ درصد جمعیت این استان مرزی را تشکیل می‌دهند.

ایرنا