کاهش ۳۶درصدی ورودی سد‌های تهران از ابتدای سال آبی
کاهش ۳۶درصدی ورودی سد‌های تهران از ابتدای سال آبی
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران از کاهش ۳۶درصدی میزان ورودی به سد‌های تأمین‌کننده آب تهران از ابتدای سال آبی تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

یوسف رضاپور اعلام کرد: میزان ورودی به سد‌های پنج‌گانه در حال بهره‌برداری (تهران) این شرکت از ابتدای سال آبی تاکنون معادل 104.8 میلیون مترمکعب است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته, 36 درصد کاهش داشته است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی همچنین موجودی فعلی مخازن سد‌های تهران را 360 میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: این میزان در مقایسه با ذخیره 624 میلیون مترمکعبی روز مشابه سال گذشته، حدود 264 میلیون مترمکعب کاهش را نشان می‌دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران همچنین افزود: میزان بارندگی در حوزه عملکردی استان تهران از ابتدای سال آبی تا کنون 47.5 میلی‌متر است که این میزان نسبت به سال قبل 59 درصد و نسبت به بلندمدت بیش از 31 درصد کاهش بارش را نشان می‌دهد.

رضاپور تصریح کرد: هم‌اکنون حجم آب سد امیرکبیر حدود 57 میلیون مترمکعب است در حالی که این میزان در روز مشابه سال گذشته 108 میلیون مترمکعب بوده است، علاوه بر این حجم آب سد لتیان نیز از 36 میلیون مترمکعب در سال گذشته به 23 میلیون مترمکعب رسیده است.

وی ادامه داد: همچنین حجم آب سد طالقان هم‌اکنون 183 میلیون مترمکعب است که در سال گذشته 258 میلیون مترمکعب بوده و حجم آب سد ماملو از 161 میلیون مترمکعب به 75 میلیون مترمکعب رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران در پایان با تأکید بر اینکه مشکل کم‌آبی در استان تهران همچنان ادامه دارد و شهروندان باید صرفه‌جویی و مدیریت مصرف را همچنان جدی بگیرند، گفت: با توجه به شرایط استان و کشور انتظار می‌رود همکاری‌ها افزایش یابد تا با یک شرایط مطمئن‌تر آب شرب مردم را به‌صورت پایدار تأمین کنیم.