مخازن مازوت نیروگاه‌های اصفهان از سال ۹۳ پلمب شده است
مخازن مازوت نیروگاه‌های اصفهان از سال ۹۳ پلمب شده است
سخنگوی صنعت برق استان اصفهان با اشاره به کمبود گاز در این استان، گفت: با وجود این مشکل، برنامه‌ای هم برای استفاده نیروگاه‌ها از مازوت نیست و قطعا در صورت چنین اقدامی، نیروگاه‌ها پلمب خواهند شد.

محمدرضا نوحی  اظهار کرد: اصفهان دارای دو نیروگاه شهید محمد منتظری و اسلام‌آباد است که قابلیت استفاده از سوخت مازوت را دارند؛ مخازن مازوت این نیروگاه‌های اصفهان سال ۹۳ به دلیل استفاده از مازوت از طرف دادستان وقت پلمب شد و تاکنون هم قسمت مازوت سوزی این دو نیروگاه از حالت پلمب خارج نشده است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی افزود: دو سال قبل نیروگاه شهید منتظری به مدت سه روز با مجوزهای لازم توانست از مازوت استفاده کند و پس از اتمام سه روز دوباره قسمت مازوت سوزی آن پلمب شد که تاکنون هم گشوده نشده است.

سخنگوی صنعت برق استان اصفهان گفت: با توجه به سرمایی که در نیمه دوم هر سال وجود دارد و افزایش مصرف گاز خانگی معمولاً صنایع و نیروگاه‌ها با کمبود گاز مواجه می‌شوند، اما به دلیل تأثیرگذاری شدید مازوت بر کیفیت هوا، مجوز استفاده از این ماده صادر نمی‌شود.

نوحی تاکید کرد: در همین شرایط کمبود نیز اولویت بر تأمین گاز مصارف خانگی و ممانعت از خاموشی در این بخش است، با وجود این مشکل، برنامه‌ای هم برای استفاده نیروگاه‌ها از مازوت نیست و قطعاً در صورت چنین اقدامی، نیروگاه‌ها پلمب خواهند شد.