آغاز طرح سه ساله شورای جهاد آبرسانی در روستا‌ها
آغاز طرح سه ساله شورای جهاد آبرسانی در روستا‌ها
وزیر نیرو از آغاز برنامه سه ساله شورای جهاد آبرسانی در روستا‌ها خبر داد.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از وزارت نیرو (پاون)، آقای علی‌اکبر محرابیان در همایش سراسری رده‌های مقاومت بسیج صنعت آب و برق، با اشاره به آغاز فعالیت شورای جهاد آبرسانی افزود: این شورا در چارچوب برنامه سه ساله با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی که عمدتاً از بسیجیان تشکیل شده، یک حرکت سراسری و عظیمی را در روستا‌ها شروع کرده است.

وی با بیان اینکه باید حرکت ایثارگرانه و جهادی را در آبرسانی و برق‌رسانی شروع کنیم، تصریح کرد: در موضوع آب و برق باید حرکت‌های جهادی را با کمک متخصصان به‌ویژه بسیجیان آغاز کنیم و برای تامین دو کالای مهم آب و برق غفلت نکنیم.
محرابیان با اشاره به آغاز اقدامات عظیم وزارت نیرو در چند‌ماه اخیر گفت: معتقد به اجرای برنامه ارائه شده به مجلس هستیم و به هیچ‌وجه بهانه‌های مختلف از جمله تحریم را قبول نداریم.
وزیر نیرو با اشاره به ظرفیت‌های موجود در جمهوری اسلامی ایران، گفت: صنعت آب و برق بیش از ۵۷ درصد صادرات خدمات فنی مهندسی را بر عهده دارد.
محرابیان با بیان اینکه بسیج گرانبهاترین میراث امام (ره) است، افزود: بسیج هدیه و میراثی ارزشمند است که با نوآوری امام خمینی (ره) تاسیس و الگویی ایثارگرانه که در سطح ایران و جهان نمایان شد.
وی اضافه کرد: در سال‌های اخیر تفکر بسیج با نام‌های مختلف در مقابل استکبار حرکت و اقدامات تاثیرگذاری را شروع کرده است.
وزیر نیرو گفت: بسیج روزی نهالی نوپا بود که امروز به شجره طیبه تبدیل شده و امیدواریم شاهد رشد و استحکام روز افزون آن باشیم.
وی با بیان اینکه بسیج یک فرهنگ، تفکر، مکتب و رفتار بوده و مرزی برای آن وجود ندارد، تصریح کرد: بسیجی باید در نقطه‌ای که انقلاب او را نیاز دارد، حضور قدرتمندی داشته باشد. امروز به تعبیر مقام معظم رهبری، بسیج از یک ماموریت حساس سربلند بیرون آمده و وارد ماموریت‌های ویژه در موقعیت‌های مختلف شده است.
محرابیان با اشاره به پتاسیل موجود در بسیج وزارت نیرو اضافه کرد: امروز باید تکلیف خودمان را در برابر جامعه بدانیم و مراقبت کنیم این روحیه بسیجی حفظ شود.
وی با بیان اینکه بسیج علاوه بر تکالیف عامه خود، دارای تکالیف خاصی است، یادآور شد: در صنعت آب و برق تکلیف مشخص بوده و متاسفانه کمبود‌های قابل توجهی که ملاحظه می‌شود حاصل غفلت از تفکر بسیجی است.
به گفته وی، متاسفانه تفکر اشتباه نگاه به بیرون در سال‌های گذشته، مسائل را به بیرون گره زده بود، در حالی‌که راه‌حل مشکلات با نگاه به ظرفیت‌های درون کشور برطرف می‌شود.