تحقق صادرات ۱.۲ میلیون بشکه‌ای نفت منوط به حل مسائل سیاسی
تحقق صادرات ۱.۲ میلیون بشکه‌ای نفت منوط به حل مسائل سیاسی
یک عضو سابق کمیسیون انرژی گفت: محقق شدن بخشی از این اهداف مرتبط به مباحث سیاسی است اگر حل شود قطعا توان تولید و صادرات ما به مراتب بیش از این است و می‌توانیم بالغ بر 2.6 میلیون بشکه نفت و کاندنسیت صادر کنیم.

اسدالله قره‌خانی درباره تحقق صادرات 1.2 میلیون بشکه‌ای نفت در لایحه بودجه 1401 اظهار داشت: اکنون بر اساس اخبار غیررسمی صادرات افزایش یافته بنابراین در لایحه بودجه میزان تولید و نرخ دلار را دو برابر سال قبل در نظر گرفته‌اند، یعنی نرخ دلار 23 هزار تومان و قیمت نفت را هم بین 55 تا 60 دلار در نظر گرفته‌اند، در حالی که قبلا این ارقام برای دلار و نفت 13 هزار تومان و 45 تا 50 دلار بوده است.

به گزارش نبض‌انرژی،وی افزود: محقق شدن بخشی از این اهداف مرتبط به مباحث سیاسی است اگر حل شود قطعا توان تولید و صادرات ما به مراتب بیش از این است و می‌توانیم بالغ بر 2.6 میلیون بشکه نفت و کاندنسیت صادر کنیم.

این عضو سابق کمیسیون انرژی تاکید کرد: اگر مسائل سیاسی و تحریم‌ها حل نشود مشکل خواهیم داشت، مضافا اینکه هزینه‌های صادرات هم سنگین‌تر می‌شود.

وی یادآور شد: دور زدن تحریم به معنای این است که برای فروش نفت باید هزینه بیشتری پرداخت کنیم ضمن اینکه برخی کشورها تحت ‌تاثیر تصمیمات امریکا قرار خواهند گرفت.