قدردانی اهالی هرمل و البقاع لبنان از ایران و حزب‌الله به خاطر ارسال سوخت
قدردانی اهالی هرمل و البقاع لبنان از ایران و حزب‌الله به خاطر ارسال سوخت
اهالی مناطق هرمل و البقاع لبنان بعد از دریافت گازوئیل ایرانی، از این کشور و نیز حزب الله برای ابتکار واردات سوخت از ایران و حمایت همیشگی از مردم تشکر و قدردانی کردند.

تیم‌های منتخب حزب‌الله در بخش «هرمل» روند توزیع گازوئیل ایرانی را در منازل شهر و روستاهای این منطقه آغاز کردند.  قرار است 17 هزار واحد مسکونی از این ماده برای گرمایش بهره‌مند شوند.

به گزارش نبض‌انرژی،پمپ بنزین‌های مورد تایید  حزب الله که گازوئیل ایرانی را دریافت می کنند شروع به انتقال آن به جایگاه‌های مورد نظر یا منازل مردم کردند.

اهالی این منطقه بعد از دریافت گازوئیل ایرانی از سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله به خاطر حمایت همیشگی از مردم در شرایط سخت تشکر و قدردانی کردند.

مردم منطقه البقاع نیز  در حالی که برای ثبت نام دریافت گازوئیل ایرانی به مراکز مربوطه مراجعه کرده بودند با استقبال از واردات سوخت از ایران و قدردانی از این کشور اعلام کردند که مقاومت در کنار ماست.

بعد از اینکه دبیرکل حزب‌الله لبنان از آغاز مرحله دوم توزیع گازوئیل ایرانی میان خانوارهای لبنانی خبر داد، نگرانی مردم مناطق سردسیر لبنان در بحبوحه بحران سوخت و افزایش تعرفه خدمات گرمایشی تا حد زیادی کاهش یافت.

منابع آگاه از این طرح توضیح دادند که طرح حزب‌الله برای توزیع گازوئیل میان خانواده‌های لبنانی با برنامه‌ریزی دقیق صورت گرفته است و باید اطمینان حاصل گردد که متقاضیان از این گازوئیل صرفاً برای گرمایش منازل خود استفاده می‌کنند.

سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود اعلام کرد: مرحله اول طرح برای واردات گازوئیل در سپتامبر (شهریور/مهر) آغاز شد و  در نوامبر (آذر/ دی) به پایان رسید و مرحله دوم نیز در روزهای آینده آغاز خواهد شد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان اظهار داشت: در دو ماه گذشته، گازوئیل در اختیار 80 خانه سالمندان و یتیمان و همچنین 320 شهرداری برای راه‌اندازی چاه‌های آب و 22 بیمارستان دولتی و 71 واحد آتش‌نشانی در امداد و نجات رسمی لبنان قرار گرفت.