انتقاد از رفتار نامناسب پالایشگاه نفت ستاره با خبرنگاران در سفر محسن رضایی به هرمزگان
انتقاد از رفتار نامناسب پالایشگاه نفت ستاره با خبرنگاران در سفر محسن رضایی به هرمزگان
در جریان سفر محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور به هرمزگان، خبرنگارانی که از صبح در حال همراهی و پوشش اخبار وی بودند، در وقت ناهار و نماز از ورود به پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس منع می‌شوند.

در جریان سفر محسن رضایی معاون اقتصادی رییس جمهور در آخر هفته گذشته به هرمزگان، خبرنگارانی که از صبح و با هماهنگی استانداری به همراه وی در حال پوشش اخبار و ثبت تصاویر این سفر بودند، در زمان نماز و ناهار و پس از یک نیم روز همراهی با معاون رییس جمهور از ورود به پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس منع شدند.

به گزارش نبض‌انرژی،ماجرا از این قرار است که عوامل حراست این پالایشگاه در مسیر ورود به این شرکت، جلوی اتوبوس خبرنگاران را گرفته و با بیان این که ما خودمان خبرنگار برای پوشش این بازدید داریم، مانع از ورود خودروی حامل خبرنگاران به پالایشگاه می‌شوند.

پس از حدود نیم ساعت معطلی خبرنگاران و با پیگیری‌های انجام شده از سوی روابط عمومی استانداری هرمزگان، بالاخره خبرنگاران به داخل پالایشگاه راه پیدا می‌کنند اما در محلی که مسؤولان در حال صرف ناهار بودند، بار دیگر عوامل حراست مانع ورود می‌شوند تا این که در مکان دیگری از خبرنگاران پذیرایی می‌شود که در نهایت خبرنگاران از پوشش اخبار بازدید معاون اقتصادی رییس جمهور از این پالایشگاه جا می‌مانند و نمی‌توانند اظهارات مهم معاون اقتصادی رییس جمهور را در جریان این بازدید ثبت و ضبط کنند.

در همین زمینه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان هرمزگان نیز با انتشار بیانیه‌ای بی حرمتی به خبرنگاران استان در جریان بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس را محکوم کرد و آورده است: رفتار خارج از اخلاق و جلوگیری از ورود خبرنگاران مورد تایید روابط عمومی استانداری هرمزگان در حاشیه بازدید معاون اقتصادی رئیس جمهور از پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و ممانعت نه تنها برگ دیگری از ضعف شدید در تعامل با اهالی رسانه استان توسط مدیران پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس را عیان نمود بلکه بی حرمتی به بالاترین دستگاه حاکمیتی استان نیز محسوب می شود. وقتی از ساعت 6 صبح خبرنگاران با هماهنگی استانداری معاون رییس جمهور را همراهی می کنند و تمامی بازدیدها و جلسات را پوشش می دهند، چگونه یک صنعت به خود اجازه می دهد در بین برنامه ورود خبرنگاران را مشروط به استعلام حراست و سایر تشریفات نماید‌. وقتی معاون رییس جمهور بدون تشریفات در بین مردم حاضر می شود چگونه مدیران این صنعت از رفتار آنان الگو نمی گیرند و با نماینده افکار عمومی آنهم چهره های شناخته شده اینگونه رفتار می کنند.

 پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس با وجود جایگاه عظیمی که در اقتصاد کشور داراست و به عنوان یکی از مهم‌ترین بنگاه‌های اقتصادی کشور و منطقه بشمار می‌رود اما در سطح ارتباط با رسانه‌ها و تعامل با بخش‌های رسانه‌ای محلی ناکام بوده و به نظر می‌رسد از زمان درج اخبار مرتبط با انتقادات احمد مرادی نماینده بندرعباس و نایب رییس کمیسیون انرژی از بروز برخی مفاسد مالی در این شرکت (اینجا) این پالایشگاه بجای شفاف سازی انتقادات و مسائل مطرح شده، مواضعی نادرست و در ضدیت با رسانه‌ها اتخاذ کرده است که عملا به جایگاه این بنگاه عظیم اقتصادی خدشه وارد می‌کند.