سامانه صدور کارت سوخت‌های المثنی تا پایان هفته راه‌اندازی می‌شود
سامانه صدور کارت سوخت‌های المثنی تا پایان هفته راه‌اندازی می‌شود
مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از راه‌اندازی سامانه صدور کارت سوخت‌های المثنی تا پایان هفته خبر داد.

به گزارش نبض‌انرژی،به نقل از میزان، مسعود رضایی در یک ارتباط زنده تلویزیونی در مورد ثبت صدور کارت سوخت المثنی، اظهار کرد: یک سرویسی میان وزارت نفت و بانک اطلاعاتی پلیس راهور ناجا مشترک است و اختلال سراسری موجب شد که این ارتباط را به جهت حفظ امنیت دو سیستم قطع کنیم.

وی ادامه داد: همکاران من در کنار عزیزان پلیس راهور ناجا طراحی های امنیتی این لینک ارتباطی را مورد بازبینی قراردادند و ان‌شالله تا پایان هفته سامانه راه‌اندازی می‌شود لذا هم‌وطنانی که کارت‌های سوختشان مفقودشده می‌توانند به پلیس + 10 مراجعه کنند.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به فرآیند صدور، گفت: فرآیند صدور به شیوه قبل انجام می‌شود یعنی هم‌وطنان می‌توانند با مدارک مربوط به خودرو، مالک و بیمه‌نامه مراجعه کنند.

رضایی با بیان اینکه این سامانه از سال 85 راه‌اندازی شده بود و با توجه به محدودیت‌هایی که ازنظر تکنولوژی وجود دارد اما وزارت نفت پروژه‌های ارتقاء امنیت سامانه را در دستور کار قرارداد، تصریح کرد: برای ارتقاء امنیت سامانه با عزیزان سازمان پدافند غیرعامل در ارتباط هستیم.

وی بیان کرد: با ممیزی‌هایی که توسط پدافند غیرعامل انجام‌شده بحث ارتقاء امنیت را در دستور کار قراردادیم و با جدیت پیگیری خواهیم کرد.

مدیر سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در مورد تعداد صدور کارت سوخت‌های المثنی، اظهار کرد: در شرایط عادی مراجعات به پلیس+10 حدود بین 5 تا 10 هزار درخواست بوده است. البته برای حدود 100 تا 150 هزار نفر آمادگی صدور کارت را داریم.

رضایی در پایان خاطرنشان کرد: به میزان کافی کارت در کشور موجود است و هیچ مشکلی برای صدور کارت‌ها نداریم.