آغاز مانور تعدیل روشنایی معابر به منظور مدیریت سوخت نیروگاه‌ها
آغاز مانور تعدیل روشنایی معابر به منظور مدیریت سوخت نیروگاه‌ها
مدیرعامل شرکت توانیر گفت: با توجه به محدودیت تامین سوخت نیروگاه‌ها، برای حفظ پایداری در شبکه برق روشنایی معابر در سراسر کشور تعدیل و بهینه سازی می‌شود.

محمد حسین متولی زاده، مدیرعامل توانیر در آغاز مانور سراسری تعدیل روشنایی معابر، گفت: زمستان سال گذشته و تابستان امسال جزود سخت‌ترین سالهای صنعت برق در کشور بود که با همکاری صنایع بزرگ با کمترین چالش به پایان رسید.

به گزارش نبض‌انرژی،وی با اشاره به اینکه هدف از این مانور مدیریت سوخت نیروگاه‌ها است، افزود:همانطور که شرکت ملی گاز اعلام کرد سال گذشته مصرف گاز بخش خانگی روزانه به ۶۰۰ میلیون متر مکعب رسید و در فصل سرد سال به دلیل افزایش مصرف، تحویل گاز به نیروگاه‌ها اولویت ندارند و به همین دلیل صنعت برق با انجام این مانور در صرفه‌جویی پیشگام شده است.

مدیرعامل توانیر تصریح کرد: همه می‌دانند که ظرفیت تولید ما در این ایام آزاد است و محدودیتی از این حیث نداریم ولی به دلیل محدودیت تأمین گاز و ایجاد هزینه کمتر سوخت مایع برای کشور، این اقدام سراسری را انجام می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه هرکدام از پایه‌های شهری مصرفی معادل یک واحد مسکونی دارند، افزود: بنابراین خاموش کردن هر یک پایه امکان تامین برق پایدار یک خانوار را فراهم می‌کند. و یکی در میان روشن کردن روشنایی‌ها در اولویت قرار دارد.

متولی زاده گفت: با توجه به حجم معابر کشور این اقدام قطعا مفید خواهد بود و برآورد ما صرفه‌جویی ۱.۵ میلیون لیتری گازوئیل از این محل خواهد بود.

مدیرعامل توانیر تأکید کرد: همچنین در جهت بهینه‌سازی مصرف انرژی پیشنهاد وزارت نیرو مبنی بر تأمین منابع مالی از محل سوخت صرفه‌جویی شده در هیأت دولت بررسی خواهد شد.

وی در پایان از عوامل شهرداری و راهور تقاضا کرد ضمن اطلاع‌رسانی کامل، همکاری‌های لازم را جهت انجام کامل این طرح انجام دهند.