بازدید وزیر نیرو از طرح‌های انتقال آب بن بروجن، کوهرنگ ۳ و خرسان ۳
بازدید وزیر نیرو از طرح‌های انتقال آب بن بروجن، کوهرنگ ۳ و خرسان ۳
وزیر نیرو از بررسی مشکلات حوزه آب چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: به‌صورت میدانی از طرح‌های وزارت نیرو در چهارمحال و بختیاری بازدید می‌شود.

وزیر نیرو صبح امروز برای بررسی مشکلات حوزه آب چهارمحال و بختیاری وارد شهرکرد شد و قرار است محرابیان بازدید از طرح‌های انتقال آب بن بروجن، کوهرنگ ۳، خرسان ۳, تصفیه خانه فاضلاب بلداجی و سد خاکی باباحیدر داشته باشد.
به گزارش نبض‌انرژی،محرابیان همچنین در جلسه‌ای با حضور نماینده، ولی فقیه در استان و استاندار، مجمع نمایندگان و فعالان صنعت آب و برق چهارمحال و بختیاری، مشکلات و چالش‌های حوزه آب شرب، کشاورزی و صنعت استان را بررسی خواهند کرد.
وزیر نیرو در بدو ورود به چهارمحال و بختیاری در فرودگاه بین‌المللی شهرکرد هدف از این سفر را بررسی وضعیت طرح‌های مرتبط با وزارت نیرو در این استان عنوان کرد و اظهار داشت: در نشستی با مدیران چهارمحال و بختیاری و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی برای تسریع در روند اجرای طرح‌های مرتبط با وزارت نیرو در استان برنامه‌ریزی می‌شود.
محرابیان گفت: در این سفر همچنین به‌صورت میدانی از طرح‌های وزارت نیرو در چهارمحال و بختیاری بازدید می‌شود.
لازم به ذکر است، ۹۶ درصد مساحت چهارمحال و بختیاری درگیر خشکسالی است و این موضوع بر افت ذخایر آب زیرزمینی این استان به شدت تاثیر گذاشته است. چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه‌های زاینده‌رود، کارون و بخشی از دز است و افزایش یا کاهش بارش‌ها در این استان، استان‌های خوزستان، اصفهان و فلات مرکزی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.